یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

بخش دیگری از سخنان دیروز معین الدین سعیدی نماینده چابهار از مشکلات و محرومیتهای مردم استان

معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس خواستار رسیدگی به مشکلات مردم استان در همه حوزه ها شد

به گزارش خبرگزاری حال وش/ معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار، در نطق خود در مجلس به انواع مشکلات مردم استان در حوزه های مختلف از جمله بهداشت و درمان، معیشت و خدمات رفاهی اشاره کرد.

بر اساس این گزارش آقای سعیدی با اشاره به وسعت ۱۱/۵ درصدی استان از مساحت کل کشور افزود؛ سهم مردم سیستان و بلوچستان از شاخص های توسعه ای رتبه آخر در کشور را دارد و ۸۰ درصد مردم استان به لحاظ درآمدی جز دهک های پایین هستند به طوری که ۲۴ درصد از خانوارهای کل استان تحت پوشش کمیته امداد هستند. و همچنین به سهم ۲ درصدی استان از شبکه بزرگراهی کشور و پایین ترین شاخص راه روستایی و اجرای طرح هادی سرانه فضای ورزشی و به بیشترین میزان حاشیه نشینی مردم استان در کشور اشاره کرد.

آقای سعیدی همچنین به وضعیت آموزش و پروش استان پرداخت و گفت کماکان به لحاظ تمام شاخص های کیفی و کمی آخرین رتبه در کشور را داریم و به مشکلات آب آشامیدنی مردم استان و اینکه سرانه آب در کشور به ازای هر نفر ۳۰۰ لیتر است در حالی که مردم در سیستان و بلوچستان ۱۵ لیتر آنهم به صورت سقایی آبریانی می شوند و همینطور به نبود گاز در ۶ شهرستان و همه روستاها که حتی یک متر لوله کشی گاز صورت نگرفته است اشاره کرد. و گفت در حوزه سلامت تخت بیمارستانی مورد نیاز به نسبت جمعیت وجود ندارد و در مورد مرگ ۱۶ مادر باردار در چابهار اشاره کرد و افزود این مرگ و میرها یک زنگ خطر برای وزارت بهداشت است و خواستار رسیدگی شد.

آقای سعیدی در پایان نطق خود به خدمات متعدد درمانی و پزشکی جمهوری اسلامی به کشورهای آفریقایی اوگاندا، نیجر، سومالی، ساحل عاج و تانزانیا اشاره کرد وگفت همه این خدمات مصادیق کوچکی هستند که از خان نعمت مردم ایران متنعم شده اند به طوری که این خدمات دائم به حق مسلم آن کشورها تبدیل شده است در حال که مردم استان از همه جا محروم ترین هستند پس حق مردم سیستان و بلوچستان این وسط چه می شود.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.