سه‌شنبه , می 17 2022

اعتصاب غذای حمزه درویش در زندان لاکان رشت

حمزه درویش زندانی سیاسی سنی مذهب در اعتراض به صدور حکم حبس بدون دسترسی به وکیل و عدم حق اعتراض به حکم صادره در زندان لاکان رشت دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از هرانا، حمزه درویش زندانی سیاسی سنی مذهب از روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه، در اعتراض به صدور حکم حبس بدون دسترسی به وکیل و عدم حق اعتراض به حکم صادره در زندان لاکان رشت دست به اعتصاب غذا زده است. وی به تازگی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت به ۲ سال و ۱ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

حمزه درویش، از بابت پرونده جدیدی که اخیرا علیه او گشوده شده به حبس محکوم شد. بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی درویش گفتار، در تاریخ ۱۴ اسفندماه صادر و روز چهارشنبه ۱۸ اسفند به او ابلاغ شده، آقای درویش از بابت اتهامات توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۱۸ ماه و یک روز حبس و به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۷ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری محکوم شده است.

در تاریخ ۱۴ بهمن ماه جلسه بازپرسی وی، به صورت آنلاین در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، برگزار و تفهیم اتهام شده بود. این پرونده با شکایت وزارت اطلاعات و با استناد به انتشار فایل صوتی آقای درویش در فضای مجازی که در آن از شرایط نگهداری اش در زندان سخن گفته بود، تشکیل شده است.

حمزه درویش، زندانی ۲۸ ساله اهل تالش پیشتر در اظهاراتی عنوان کرده بود که در سال ۹۳ نیروهای یک گروه بنیادگرای مستقر در سوریه با فریب، او را به ترکیه کشانده و سپس به سوریه منتقل کرده‌اند. مدتی را در زندان داعش بوده و سپس با دریافت امان نامه‌ای از سفارت ایران در ترکیه به ایران فرار کرده و خود را به نیروهای امنیتی معرفی کرده است.

حمزه درویش پس از یک سال آزادی با قرار وثیقه مجددا بازداشت و در دادگاهی پر ابهام به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. آقای درویش در تاریخ ۲۲ اردیبهشت سال گذشته از زندان رجایی شهر کرج خارج و به زندان لاکان رشت منتقل شد. وی در تاریخ ۹ مهرماه ۹۹ برای دومین بار از زمان انتقال به زندان لاکان رشت به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل و نهایتا در تاریخ ۲۳ آذرماه ۹۹ به سالن ۱۰ این زندان منتقل شد.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

چهار ماه حقوق نگرفتم اخراجم کنید/ اعتراض شدید یک کارگر پارک ‌از شهردار خاش

اختصاصی/ یک کارگر پارکبان در خاش از شهردار و مسئولین بخاطر بیگاری کشیدن و سؤاستفاده …