چهارشنبه , می 18 2022

تلاش توطئه آمیز وزارت اطلاعات برای اجیر کردن گروهی از شهروندان بلوچ برای همکاری

اختصاصی/

به گزارش خبرگزاری حال وش/ مامورین وزارت اطلاعات روز شنبه ۱۴ اسفند در یورش به یک منزل مسکونی در شهر چابهار ۶ شهروند بلوچ اهل شهرستان خاش را بازداشت کردند.

قابل توضیح است در ساعات اولیه انتشار این خبر تعداد بازداشت شدگان ۱۲ نفر عنوان شده بود که بر اساس اطلاعات جدید رسیده به خبرگزاری حال وش ۶ بازداشت شده صحیح میباشد، و ۳ نفر از افراد موجود در منزل یورش برده شده موفق به فرار شدند.

هویت افراد بازداشت شده ای که تاکنون برای خبرگزاری حال وش محرز گشته است به شرح زیر میباشد: “حاجی رضا شهنوازی فرزند حاجی نقدی، حاجی حامد شهنوازی، انور کندی شهنوازی، شیرمحمد شهنوازی فرزند عبدالحسین، صدام شهنوازی، مراد شهنوازی فرزند عبدالحسین”

بر اساس اطلاعات خبرگزاری حال وش از وضعیت این افراد “حاجی رضا شهنوازی فرزند حاجی نقدی، حاجی حامد شهنوازی، انور کندی شهنوازی، شیرمحمد شهنوازی فرزند عبدالحسین” روز گذشته ۱۵ اسفند، پس از ۲۴ ساعت بازداشت آزاد شده اند و “صدام شهنوازی، مراد شهنوازی” کماکان در بازداشت وزارات اطلاعات میباشند، و (ک،ش)، (ب،ش)، (چ،ش) در ۱۴ اسفند زمان یورش موفق به فرار شده اند.

قابل توضیح است “حاجی رضا” از چهره های شناخته شده طایفه یاراحمدزهی میباشد. علاوه بر این براساس گزارشات حال وش افرادی که بازداشت شده اند دارای اسلحه مجوز دار از سپاه پاسداران بوده اند. و حتی برای دقایقی به دلیل عدم شناخت از هویت مامورین وزارت اطلاعات با آنها درگیر شده اند.

بر اساس اطلاعات موثقی که به دست گزارشگر حال وش رسیده است مامورین اداره اطلاعات چابهار پس از بازداشت این افراد آنها را برای همکاری های امنیتی تحت فشار قرار داده اند.

بر اساس اطلاعات خبرنگار حال وش مامورین وزارت اطلاعات به استناد مسلح بودن این افراد مدعی شده اند که آنها سلاح غیر مجاز دارند. علاوه بر این، بر اساس متنی که از سوی منابع نامشخص در فضای مجازی منتشر شد و گمان میرود توسط اداره اطلاعات زاهدان منتشر شده است “اتهامات امنیتی، قاچاق بین المللی مواد مخدر و همکاری با دستگاه های امنیتی کشورهای افغانستان و پاکستان” از جمله اتهامات دیگری است که به آنها نسبت داده شده است. گمان میرود وزارت اطلاعات در صدد است که با ایجاد پرونده سازی کاذب این شهروندان را مجبور به همکاری امنیتی با ارگان خود بکند.

قابل توضیح است بر اساس گزارشات بسیاری که حال وش صحت آنها را تائید میکند دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی از جمله وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه از طریق پرونده سازی شهروندان بلوچ را برای دستیابی به اهداف امنیتی خود اجیر میکنند.

پیشنهاد برای لغو احکام سنگین از جمله اعدام، چشم پوشی از قاچاق مواد مخدر، ایجاد تله های امنیتی ساختگی برای قربانیان و پیشنهاد ایجاد حاشیه امن برای افراد در منازعات طایفه ای از جمله شیوه های مرسوم ارگانهای امنیتی جمهوری اسلامی در سیستان و بلوچستان برای اجیر کردن شهروندان بلوچ هستند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

اجرای حکم اعدام ۳ زندانی در زندان آمل

حکم اعدام ۳ زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام …