دوشنبه , نوامبر 28 2022

ویدیویی از سخنان یک گردشگر ایرانی درباره فرهنگ زیبای مردم بلوچ که به مناسبت روز جهانی زبان و فرهنگ بلوچ، مورد توجه قرار گرفته است. قابل توضیح است که ۲ مارس به عنوان روز فرهنگ بلوچ شناسایی شده است.

یک شهروند با انتشار ویدیویی در فضای مجازی از سفری که به میرجاوه داشته از مهمان نوازی و خونگرمی مردمان بلوچ تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ یک شهروند با انتشار کلیپی به بیان سفر و خاطرات خوب خود به شهرستان مرزی میرجاه و مردمان خون گرمش گفت و از محبت و مهمان نوازی اهالی آنجا قدر دانی کرده و مردم را تشویق به سفر به سیستان و بلوچستان کرد.

بر اساس این ویدیو، این شهروند با ابراز احساساتش و خاطره خوبی که در طی سفری که به همراه خانواده اش به شهرستان مرزی میرجاوه داشته پرداخته و عنوان می کند که مردمان بلوچ برخلاف تبلیغاتی منفی و مسمومی که بعضا در رسانه ها بعنوان قاچاقچی از آنان یاد شده است، فوق العاده انسانهای شریف و مهربانی هستند که علیرغم محرومیت هایی که دارند در خانه هایشان برای همه هموطنان باز است.

لازم به ذکر است این شهروند از همه مردم ایران می خواهد به این استان و شهرستان مرزی میرجاوه سفری داشته باشند تا شخصا مهمان نوازی مردمان بلوچ را ببیند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

بیخبری از وضعیت یک کودک بازداشتی بلوچ توسط نیروهای امنیتی در زاهدان با گذشت ۴۵ روز

به گزارش حال وش/ روز ۲۲ مهرماه ۱۴۰۱، بیخبری از وضعیت یک کودک بلوچ که …