جمعه , دسامبر 2 2022

گزارشی از آخرین وضعیت تداوم اعتصاب غذا و دارو «علی موسی نژاد فرکوش »در زندان رجایی شهر کرج

علی موسی نژاد فرکوش، فعال سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، در بیست و هفتمین روز اعتصاب با افت فشار و کاهش وزن شدید مواجه شده است

به گزارش خبر گزاری حال وش / به نقل از هرانا ، امروز ۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ ،علی موسی نژاد فرکوش زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج از تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه با درخواست آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی دست به اعتصاب غذا و دارو زده است که هم اکنون در بیست و هفتمین روز اعتصاب خود بسر می برد

بر اساس این گزارش آقای موسی نژاد فرکوش که از بیماری های فتق هیاتال معده و دیورتیکول روده رنج می برد، با افت فشار و کاهش وزن شدید مواجه شده است. فشار خون وی ۸ و ۹ در نوسان است و وزن او با ۱۳ کیلوگرم کاهش از زمان آغاز اعتصاب غذا به ۶۶ کیلوگرم رسیده است.

گفته شده ، علی موسی نژاد فرکوش در تاریخ ۲۰ دیماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

و مجددا خردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی، توهین به رهبری و توهین به خمینی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مجموعا به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم اسفندماه همان سال توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن یک روحانی بلوچ با تیراندازی افراد مسلح در مهرستان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱، امام جمعه روستای کوران و مدرس …