دوشنبه , نوامبر 28 2022

پوتین بامداد امروز فرمان حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، صبح امروز پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰، ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، فرمان حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۵ بهمن ۱۴۰۰، بدنبال آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین، خبرگزاری های خارجی از شنیده شدن انفجارهای شدید در کیف پایتخت اوکراین خبر داده و گفتند حملات موشکی روسیه مراکز فرماندهی ارتش اوکراین در کیف و خارکوف را هدف قرار داده اند که آمار تلفات این حملات بالا بوده است .

بر اساس این گزارش ها ناتو از استقرار نیروهای دفاعی زمینی و هوایی بیشتری در بخش شرقی اروپا و افزایش آمادگی تمامی نیروهای خود برای پاسخ به عملیات نظامی روسیه در اوکراین خبر داد.

همچنین گفته می شود شمار زیادی از نیروهای روسی به شهر خرسون در جنوب اوکراین که توسط حدود ۳۰ فروند هلی‌کوپتر در حال عملیات در منطقه صورت گرفته است اعزام شده اند

طبق برخی گزارش‌ها، شهر هاستومل در جنوب غربی کی‌یف پایتخت اوکراین، توسط بیش از ۲۰ فروند هلیکوپتر روسی مورد حمله قرار گرفته است.

همچنین هلی‌کوپترهای روسی به منطقه ویشگورود در ۲۰ کیلومتری کی‌یف حمله کرده‌اند.

ویدئوهای انتشار یافته حاکی از استقرار تانک‌ها و تجهیزات نظامی نیروی زمینی ارتش در خارکوف دومین شهر بزرگ اوکراین در شرق این کشور است.

رسانه‌های اوکراین نیز از انهدام تجهیزات نظامی روسیه در خارکوف و اسارت دو‌ سرباز روس خبر داده‌اند.

کاخ سفید در بیانیه ای به نقل از جو بایدن اعلام کرد: «پوتین با نقشه‌ای از پیش تعیین شده جنگی را علیه اوکراین آغاز کرد که فاجعه به‌دنبال خواهد داشت. روسیه خود به‌ تنهایی مسئول کشتار و ویرانی است که این تهاجم نظامی باعث خواهد شد، آمریکا و متحدانش به‌طور هماهنگ و قاطع پاسخ چنین تجاوزی را خواهند داد»

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، پنج‌شنبه ۲۴فوریه، از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه خواست تا جنگ را به نام «انسانیت» متوقف کند. او افزود: «پیامدهای جنگ برای اوکراین ویرانگر و برای اقتصاد جهانی گسترده خواهد بود».

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

عفو بین الملل خواستار “اقدام فوری کشورهای جهان” برای نجات جان مردم بلوچ در اعتراضات احتمالی جمعه فردا شد

عفو بین الملل در یک گزارش مفصل درباره کشتار معترضان شهرهای زاهدان و خاش و …