یکشنبه , اکتبر 2 2022
خبر فوری

ادعاهای دهمرده نماینده مجلس در خصوص تقسیم سیستان و بلوچستان

دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس گفت: تقسیم سیستان و بلوچستان کاملاً علمی است و ادعا‌های مخالفان کارشناسی نیست.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ صبح امروز ۴ اسفند ۱۴۰۰ نماینده مردم زابل در مجلس گفت: موضوع تقسیم سیستان و بلوچستان بحثی کاملاً علمی و کارشناسی شده است که تاکنون ساعت‌ها مطالعه روی آن صورت گرفته و و می‌توان گفت ادعا‌های مخالفان تقسیم استان کارشناسی نیست.

دهمرده در ادامه سخنان خود گفت: بنده در زمانی که رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان بودم هم اعتقاد داشتم با توجه به وسعت و شرایط استان، ما باید چهار دانشگاه مجزا در زابل، زاهدان، ایرانشهر و چابهار داشته باشیم که این موضوع در همان مقطع مخالفان جدی داشت، اما من این امر را دنبال کردم و محقق شد و امروز باید از روسای چهار دانشگاه پرسید آیا این تفکیک به پیشرفت دوچندان منتهی نشده و آیا حاضر هستند به شرایط تجمیعی بازگردند؛ که این خود یک نمونه است.

دهمرده در تاکید سخنان خود افزود: موضوع تقسیم سیستان و بلوچستان بحثی کاملاً علمی و کارشناسی شده است که تاکنون ساعت‌ها مطالعه روی آن صورت گرفته و و می‌توان گفت ادعا‌های مخالفان تقسیم استان کارشناسی نیست. اینکه معاندان و مخالفان نظام در زمینه تقسیم سیستان و بلوچستان به بنده هجمه می‌برند باید برای مخالفان این طرح جای سوال و تامل باشد؛ آیا معاندین خواستار خیر و صلاح ما هستند؟

لازم به ذکر است ، اکثر به اتفاق مردم استان سیستان و بلوچستان از همه طیف ها با طرح تقسیم استان مخالف هستند و پیش از این نیز درباره عملی شدن این طرح و تبعات مخرب ناشی از آن هشدار داده بودند .

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

جزئیات حادثه جمعه خونین زاهدان از زبان مولوی عبدالحمید

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز گذشته ۹ مهرماه ۱۴۰۱، مولانا عبدالحمید ضمن تشریح واقعیت …