دوشنبه , نوامبر 28 2022

بازداشت کوتاه مدت مادر زینب جلالیان، زندانی سیاسی توسط نیروهای امنیتی

به گزارش خبرگزاری حال وش / به نقل از هرانا ، دیروز دوشنبه ۲ اسفندماه، «گوزل حاجی‌زاده » ، مادر زینب جلالیان زندانی سیاسی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد. گوزل حاجی زاده، روز گذشته در ویدئویی خواهان آزادی فرزندش و ملاقات با او شده بود. زینب جلالیان، زندانی سیاسی تبعیدی زندان یزد، در چهاردهمین سال حبس همچنان محروم از مرخصی و بدون چشم‌اندازی از آزادی، حکم حبس ابد خود را بدون رعایت اصل تفکیک جرائم تحمل می‌کند.

بر اساس این گزارش «روز یکشنبه ۱ اسفندماه، پیامی ویدیویی از مادر زینب جلالیان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که وی در این ویدئو اعلام کرد که از وضعیت فرزندش خبری ندارد به دنبال آن امروز نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی به منزل خانواده جلالیان مراجعه و او را بازداشت و به اداره اطلاعات ماکو منتقل کردند. خانم حاجی زاده نهایتا پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد».

گفته می شود زینب جلالیان، زندانی سیاسی تبعیدی در زندان یزد، در چهاردهمین سال حبس همچنان محروم از مرخصی و بدون چشم‌اندازی از آزادی، حکم حبس ابد خود را بدون رعایت اصل تفکیک جرائم تحمل می‌کند. خانم جلالیان با وجود مشکلات پزشکی همچون ناخونک چشم، ناراحتی کلیه و بیماری زمینه‌ای آسم از رسیدگی مناسب پزشکی محروم است.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

اتهام “افساد فی الارض”؛ صدور کیفرخواست و ارجاع پرونده توماج صالحی به دادگاه

به گزارش حال وش/ رئیس کل دادگستری استان اصفهان از صدور کیفرخواست پرونده توماج صالحی …