یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

اعتراض یک شهروند نسبت به تصرف زمین های ابا و اجدادیش توسط نهادهای دولتی در شهرستان نیکشهر

به گزارش خبرگزاری حال وش / یک شهروند ساکن شهرستان نیکشهر سیستان بلوچستان در یک فایل صوتی نسبت به تهدید و بازداشت خود توسط اطلاعات در خصوص تصرف زمین های ابا و اجدادیش توسط اداره برق آن شهرستان اعتراض کرده و عنوان نموده که بخاطر اعتراض نسبت به تصرف املاک شخصی خود ، مورد تهدید نیروهای امنیتی قرار گرفته و بعضا بازداشت شده است .

همچنین این شهروند افزوده است که نیروهای امنیتی وی را تهدید نموده اند که در صورت اعتراض نسبت به تصرف زمین هایش دستگیر و به شدت مجازات می شود.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

اعدام دستکم یک زندانی بلوچ در زندان مرکزی گرمسار  به گزارش خال وش/ سحرگاه امروز ۶ خرداد ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام دستکم یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مواد مخدر که پیشتر به اعداممحکوم شده بود در زندان گرمسار به اجرا در آمد. هویت زندانی بلوچ «عبدالله (عبدالباسط) توتازهی»حدودا ۴۰ ساله، فرزند عبدالغفور، متاهل، دارای چهار فرزند و اهل ملک آباد از توابعشهرستان خاش و ساکن زاهدان احراز شده است.  از هویت و اتهامات سایر زندانیان که به همراه عبدالله روز چهارم خرداد جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی انتقال شده بودند تالحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست. به گفته منابع حال وش«عبدالله در سال  ۱۳۸۶ در شهر گرمسار به اتهام مرتبط بامواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. گفتنی است از تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا ۶ خرداد دستکم ۴۰ زندانی بلوچ از جمله دو زن در ۱۳ زندان کشور اعدام شده اند. لازم به ذکر است همزمان با اعتراضات سراسری در کشور اجرای احکام اعدام شهروندان بلوچ‌ افزایش چشمگیری داشته است بطوریکه از 29 مرداد ماه 1401 تا 4 خرداد 1402 دست کم 143 شهروند بلوچ در زندانهای مختلف کشور اعدام شده اند که این آمار تعدادافراد احراز هویت شده است که نگرانی فعالان و سازمانهای حقوق بشری را بدنبال داشته است.