یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

رهایی ۴ زندانی از اعدام در دو استان گلستان و آذربایجان شرقی

چهار زندانی در استان‌های آذربایجان شرقی و گلستان که در پرونده‌های جداگانه با اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری حال وش به نقل از مهر، ۲ زندانی محکوم به اعدام در استان گلستان، پس از پنج سال حبس با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

بر اساس این گزارش ، رئیس کل دادگستری استان گلستان در این رابطه بیان کرد: دو جوان ۲۷ و ۲۵ ساله ۵ سال پیش طی یک نزاع مرتکب قتل شدند و حکم اعدام این افراد در مرحله اجرا بود که پرونده به شعبه شورای حل اختلاف زندان گرگان ارجاع شد که طی چندین نشستو وساطت با اولیای دم نهایتا رضایت دادند

گفته می شود با بخشش این ۲ زندانی تعداد کسانی که از ابتدای امسال تاکنون با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، فرصت زندگی دوباره پیدا کرده اند به ۱۸ تن رسید.

همچنین بنا بر گزارش فارس، ۲ زندانی محکوم به اعدام در استان آذربایجان شرقی با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گفته رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در این خصوص : با تلاش و مساعدت مددکاران و همیاران شورای حل اختلاف برای دو نفر از زندانیان محکوم به اعدام از اولیای دم رضایت اخذ شد.

موسی خلیل‌اللهی همچنین افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲۲ نفر از زندانیان محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم و همیاری شورای حل اختلاف نجات یافته و به زندگی مجدد بازگشته اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

انتقال دستکم ۶ زندانی از جمله یک زندانی بلوچ به سلول انفرادی جهت اجرای حکم …