دوشنبه , نوامبر 28 2022

جمشید شارمهد، فعال سیاسی و شهروند دو تابعیتی ایرانی- آلمانی، توسط شعبه دادگاه انقلاب تهران محاکمه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش / طبق اخبار رسانه های وابسته به جمهوری اسلامی اولین جلسه دادگاه «جمشید شارمهد » رهبر گروه تندر روز یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰، به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی برگزار می شود .

برپایه این گزارش ، پروند در دو دادگاه حقوقی و کیفری رسیدگی خواهد شد که یک بخش دادگاه انقلاب و بخش دوم پرونده توسط شعبه دادگاه کیفری استان تهران با حضور خبرنگاران بصورت عمومی برگزار خواهد شد.

بنا به گفته های غزاله، دختر «جمشید شارمهد »به وکیل انتخابی خانواده اجازه دسترسی به پرونده داده نشده و شاه‌محمدی، دادستان پرونده، وکیلی را به پدرم معرفی کرده و گفته است، همین آدم فقط می‌تواند دسترسی به پرونده داشته باشد به نام دردی‌زاده، ‌که خود را وکیل دادگستری معرفی کرده، در تماسی با خانواده گفته است که در قبال ۲۵۰ هزار دلار، می‌تواند وکالت پرونده را قبول کند، مبلغی که غزاله شارمهد می‌گوید خانواده توان پرداخت آن را ندارد.

برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات جمشید شارمهد در حالی صورت می‌گیرد که پیشتر وزارت اطلاعات از بازداشت فردی بنام «ماسماتوس »نزدیک به جمشید شارمهد، در دی ماه ۱۴۰۰، خبر داده بود .

شایان ذکر است ، جمشید شارمهد، فعال سیاسی ایرانی – آلمانی، از اعضای انجمن پادشاهی ایران و از بنیانگذاران گروه تندر، مدیریت رادیو تندر را برعهده داشت که در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به ایران منتقل شد

همچنین، بیش از ۱سال از بازداشت جمشید شارمهد، می گذرد و گفته شده این فعال سیاسی از حق درمان، دسترسی به وکیل و سایر حقوق شهروندی یک متهم محروم و در سلول انفرادی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات نگهداری می شود.

گروه تندر، در سال ۱۳۷۸، توسط فتح الله منوچهری بانام مستعار فروند فولادوند آغاز به کار کرد اما پس از ناپدید شدن منوچهری از سال ۱۳۸۵، جمشید شارمهد، رهبری این گروه را بعهده گرفت.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …