یکشنبه , اکتبر 2 2022
خبر فوری

شرایط سخت و فشار بر زنان زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین و نبود آب گرم در سرمای جانسوز زمستان

گزارشهای رسیده از زندان قرچک حاکی از استمرار فشار بر زنان زندانی سیاسی در این زندان است به طوری که شرایط سخت و نبود امکانات رفاهی ، بهداشتی و گرمایشی باعث بیماری تعدادی از این زندانیان شده است

به گزارش خبرگزاری حال وش به نقل از نه به زندان – نه به اعدام ، ۱۳ /بهمن /۱۴۰۰، طبق خبر یک منبع موثق ، زنان زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین از نبود آب گرم در سرمای جانسوز زمستان رنج میبرند، گفته می شود آنها همچنین از داشتن کمترین امکانات برای پخت غذا محروم هستند و حتی امکان درست کردن یک عدد تخم مرغ را هم ندارند.

بر پایه این گزارش، علاوه بر اینکه آب گرم وجود ندارد ، فشار آب هم خیلی پایین است بطوری که هر چند روز یک بار آنهم فقط به مدت نیم ساعت آب بقیه بندها را می‌بندند تا مقداری آب ولرم به این زندانیان برسد.

نبود آب گرم باعث افت شدید سطح بهداشت و بروز بیماریهای مختلف در بین این زندانیان شده است. یکی از این زندانیان سیاسی خانم «مرضیه فارسی » است که بدلیل شرایط بد زندان و سرما، دچار رماتیسم شده و از درمان نیز محروم است. وی به بیماری سرطان مبتلا است و در چنین شرایطی در حبس و زندان نگهداری می شود.

از سوی دیگر زنان زندانی از داشتن کمترین امکان برای پخت غذا محروم هستند. علیرغم اینکه بارها به آنها قول داده اند که یک هیتر به آنها بدهند که بتوانند غذا درست کنند ولی تا بحال این مشکل حل نشده و آنها مجبورند فقط از غذاهای زندان که بسیار بدمزه و بی کیفیت است و یا کنسرو و غذاهای حاضری که با پول زیاد خریداری می شود استفاده کنند.

علیرغم اینکه زندانیان بارها نسبت به این شرایط نقض حقوق انسانی خود اعتراض کرده اند اما مسئولین زندان که عمدا این شرایط شکنجه را به وجود آورده اند نسبت به اعتراضات زندانیان بی تفاوت بوده و توجهی به خواسته های قانونی و بحق آنها نکرده اند .

گفته می شود رئیس این زندان خانمی بنام «صغری خدادادی » است که تمامی این فشارها را بر علیه زنان زندانی سیاسی اعمال میکند. «روز سه شنبه ۱۶ آذرماه ۱۴۰۰ ، خزانه داری آمریکا صغری خدادادی، به همراه ۸ شخص از جمله لیلا واثقی و چهار نهاد از جمله زندانهای اصفهان و زاهدان را به لیست سیاه آمریکا اضافه کرد.»

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

جزئیات حادثه جمعه خونین زاهدان از زبان مولوی عبدالحمید

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز گذشته ۹ مهرماه ۱۴۰۱، مولانا عبدالحمید ضمن تشریح واقعیت …