یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

نان و آرد در مناطق مرزی قاچاق میشود

به گزارش خبر گزاری حال وش/ دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان با تائید “قاچاق شدن نان و آرد در برخی نقاط مرزی” گفته است: “یارانه ای بودن قیمت آرد، نه تنها در سیستان و بلوچستان، بلکه در همه شهرهای کشور موجب آزاد فروشی و قاچاق آرد توسط برخی نانوایی ها شده است”

محمد محبی در توضیح قاچاق نان و آرد در برخی از مناطق مرزی گفته است: “بخش قابل توجهی از آردی که در سیستان و بلوچستان قاچاق می شود، سهمیه این استان نیست، بلکه شبکه قاچاق، آرد استان های دیگر را به این خطه ارسال و به صورت غیر قانونی از مرزها خارج می کند.” بر اساس اطلاعات دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز “در حوزه هیرمند و زهک و هم در شهرهای هم مرز با پاکستان” معضل قاچاق آرد و نان رواج بیشتری دارد.

اخیرا در برخی از شهرهای بلوچستان همچون ایرانشهر تهیه نان تبدیل به یک معضل شده است.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.