دوشنبه , نوامبر 28 2022

تصاویری از مراسم خاکسپاری زندانی اعدام شده در زندان زاهدان

اختصاصی/

مراسم خاکسپاری ناصر سهراب زهی در منطقه سهراب آباد از توابع شهر نوک آباد زادگاهش انجام شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ دیروز بعد ظهر مراسم خاکسپاری زندانی اعدام شده ناصر سهراب زهی فرزند غلام در محل زادگاهش با حضور نزدیکان و مردم منطقه برگزار شد.

بر اساس این گزارش پس از تحویل پیکر ناصر از سردخانه زاهدان به روستای سهراب آباد محل تولد این زندانی منتقل شده و به خاک سپرده شد.

گفتنی است ناصر سهراب زهی ۵۲ ساله متاهل فرزند غلام دارای هفت فرزند، پنج شنبه ۷بهمن ماه از بند محکومین مواد مخدر زندان زاهدان به قرنطیه این زندان برای اجرای حکم اعدام منتقل شده بود که نهایت سحرگاه دیروز در زندان نام برده حکم اعدام وی به اجرا در آمد.

ناصر سهراب زهی پنج سال پیش در زاهدان به اتهام مرتبط با جرایم مواد مخدر بازداشت شده و در اواخر سال ۱۳۹۸ از دادگاه انقلاب زاهدان محکوم به اعدام می شود.

یکی از نزدیکان این زندانی به خبرنگار حال وش گفت: «ناصر از خانواده ای بود که در هشت سال دفاع مقدس شهید دادن و برادر بزرگش شهید احمد سهراب زهی از شهدای پر افتخار استان و کشور بودند».

وی در ادامه افزود: « با توجه به این ، امر بوده که قاضی پرونده برای لغو حکم اعدام ایشان درخواست یک ملیارد پول کردند، قاضی توسط یکی از اوامر خود به خانواده اش گفته بود، چون از خانواده شهید محصوب می شوند من توانای شکستن حکم اعدامش را دارم، و این کار را زمانی می کنم که بهم یک ملیارد پول بدهید».

لازم به ذکر است یک منبع مطلع دیگر از بستگان نزدیک ناصر سهراب زهی خبر داده بود: «همچنان بعد از انتقال ناصر به قرنطینه جهت اجرای حکم پیشنهاد گرفتن رشو از طرف شخصی که از کارکنان قوه قضایی بودند و از نام بردن این شخص خود داری کردند باقی بوده است».

این منبع در ادامه اضافه کرده بود کارمند قوه قضایی گفته: «با گرفتن ۲۰۰ ملیون تومان در مرحله نخست حکم اعدام ناصر را خواهم شکست و در پایان کار لغو شدن حکم ۸۰۰ ملیون دریافت می کنم».

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

بیخبری از وضعیت یک کودک بازداشتی بلوچ توسط نیروهای امنیتی در زاهدان با گذشت ۴۵ روز

به گزارش حال وش/ روز ۲۲ مهرماه ۱۴۰۱، بیخبری از وضعیت یک کودک بلوچ که …