یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

بازداشت 6 فعال اجتماعی و مجازی توسط نیروهای امنیتی به دلیل فراخوان به تجمع در هیرمند

خبرگزاری حال وش _ امروز 10 بهمن 1400، 6 نفر از فعالان شبکه های اجتماعی و مجازی به خاطر فراخواندن مردم به تحصن و اعتراض در خصوص عدم رهاسازی حقابه رود هیرمند توسط دولت افغانستان .

به گزارش خبرگزاری حال وش به نقل از کمپین فعالین بلوچ، پنج نفر از فعالان شبکه های اجتماعی و مجازی به خاطر فراخوان مردم به اعتراض و تحصن به عدم رهاسازی آب رودخانه هیرمند از سد کماخان به حوزه سیستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

براساس این گزارش ‌، هویت این ۵ فعال بازداشت شده آقایان « علی ملایی ، حسین بنیادی ، حسن نخعی ، احسان قنبردادی و مرتضی قاسمی » عنوان شده است .

هویت یکی از بازداشت شدگان را رسانک “حبیب الله کمالی” گزارش داده است.

گفته می شود این فعالان شبکه های اجتماعی در طی روزهای گذشته با فراخوان مردم به تجمع و اعتراض در مقابل کنسولگری افغانستان در زاهدان و پایانه میلک در نقطه صفر مرزی نسبت به عدم رهاسازی حقابه سیستان توسط مقامات افغانستان متهم شده اند،

طی روزهای گذشته وعده های مختلفی از رهاسازی آب هیرمند توسط استاندار سیستان و بلوچستان و مقامات کشوری ایران به مردم داده شده بود که با رد این ادعاها توسط مقامات طالبان کور سوی امید مردم سیستان به یاس تبدیل شد و منجر به تجمع اعتراضی مردم گردید .

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

انتقال دستکم ۶ زندانی از جمله یک زندانی بلوچ به سلول انفرادی جهت اجرای حکم …