یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

گرگ چوپانان دلگانی را آسی کرد

یک گرگ در دو نوبت حمله به آغل گوسفندان در روستای چاه الوند در شهرستان دلگان حداقل ۲۰ راس از گوسفندان این روستا را از پا درآورد.

گفته میشود دو شب پیش نیز با حمله گرگ در این روستا ۶ گوسفند کشته و ۶ گوسفند دیگر در اثر حمله گرگ زخمی شده بود.

روستای چاه الوند یکی از روستاهایی است که در اثر سیل اخیر آسیب دیده بود. گفتنی است در نتیجه سیل اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان خسارتهای قابل توجهی به کشاورزی و زندگی مردم در شهرستان دلگان وارد شد.

دخالت انسان در حیات وحش و شکار بی رویه باعث شده است که حیوانات وحشی در تلاش برای یافتن غدا به روستاها نزدیک بشوند. هفته گذشته نیز یک پلنگ در شهرستان مهرستان واقع در کوه بیرک دو گوسفند یک چوپان را تلف کرده بود.

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.