جمعه , دسامبر 2 2022

اجرای حکم اعدام یک زندانی مرتبط با جرایم مواد مخدر در زندان زاهدان

اختصاصی/ یک زندانی مرتبط با جرایم مواد مخدر که روز پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ از بند محکومین مواد مخدر زندان مرکزی زاهدان به قرنطیه این زندان جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بود سحرگاه امروز اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ از زندان زاهدان، سحرگاه امروز شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ زندانی “ناصر سهراب زهی فرزند غلام” اهل روستای سهراب آباد از توابع شهر نوک آباد، که از دو روز پیش به قرنطینه جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بود به اجرا در آمد.

بر اساس این گزارش ناصر سهراب زهی پنج سال پیش در زاهدان به اتهام مرتبط با جرایم مواد مخدر بازداشت شده و در اواخر سال ۱۳۹۸ از دادگاه انقلاب زاهدان محکوم به اعدام می شود.

ناصر پنجاه دو ساله، متاهل و دارای هفت فرزند و ساکن شهر زاهدان است.

طبق گفته یکی منبع مطلع از بستگان نزدیک آقای ناصر سهراب زهی به خبرنگار حال وش، «روز پنج شنبه بعد از انتقال ناصر به قرنطینه طی تماسی از سوی مسولین زندان زاهدان با خانواده ایشان از خانواده اش برای رفتن به آخرین ملاقات خبر داده اند، که خانواده اش بلافاصله در همان روز به زندان مراجعه کرده اند و در نتیجه موفق به انجام آخرین ملاقات با وی شده اند.

این منبع مطلع در ادامه افزود: قاضی پرونده از خانواده ناصر درخواست مبلغ یک میلیارد تومان (رشوه) کرده بودند تا حکم اعدام ناصر را لغو کنند، اما خانواده اش به دلیل نداشتن این مبلغ پول نتوانسته اند پولی به قاضی پرونده بدهند.

لازم به ذکر است که خبر انتقال این زندانی به قرنطینه از همان ساعت نخست به خبرگزاری حال وش رسیده بود اما یکی از منبع های این خبر که از بستگان نزدیک ناصر سهراب زهی هستند برای منتشر شدن و اطلاع رسانی این خبر به دلیل احتمال فرج در لحظه آخر مخالفت کردند.

دلیل مخالفت منبع ما برای انتشار این خبر، امیدوار بودن ایشان از پیگیری های بود که در حال انجام بود. طبق گفته خود منبع یکی از کارکنان دادگاه انقلاب زاهدان که از نام بردنش امتناع کردند قول داده بودند “با گرفتن ۲۰۰ ملیون تومان در مرحله نخست حکم اعدام ناصر را شکسته و در پایان کار ۸۰۰ ملیون دریافت کنند.”

گفتنی است در سیستان و بلوچستان فساد اداری قابل توجهی حکم فرما است و قضات با دریافت رشوه یا سفارش چهره های بانفوذ وابسته به حکومت که سابقه انجام خدمات امنیتی دارند، احکام سفارشی صادر میکنند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن یک روحانی بلوچ با تیراندازی افراد مسلح در مهرستان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱، امام جمعه روستای کوران و مدرس …