چهارشنبه , مارس 29 2023

ویدیویی زشت که سئوال های بسیاری ایجاد کرد!

به گزارش خبرگزاری حال وش/ اخیرا انتشار ویدیویی از خرید و فروش علنی مواد مخدر در شهر چابهار بصورت جزئی و کلی توجه همگانی را به معضل مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان جلب کرده است.
ضبط کننده این ویدیو که ظاهرا از شهروندان غیر بومی است در توضیحات خود از “آزادی خرید و فروش مواد مخدر” در سیستان و بلوچستان سخن میگوید.

در این ویدیو که نزدیک یک خیابان در چابهار ضبط شده، انواع مواد مخدر از نوع تریاک نشان داده میشود که افرادی در حال خرید و فروش آن بصورت جزئی و عمده ای هستند.

جمهوری اسلامی پس از روی کار آمدن حکومت خود در طول نزدیک به ۴۳ سال، مبارزه بی امانی را علیه آنچه قاچاق مواد مخدر می‌نامد آغاز کرده است که در نتیجه آن شاید هزاران شهروند بلوچ در نتیجه شلیک مستقیم ماموران نظامی و یا از طریق اعدام کشته شده اند اما با این وجود این رویه خشن و مرگبار ظاهرا تاثیری در جلوگیری از افزایش تعداد معتادان در کشور و جلوگیری از قاچاق مواد مخدر نداشته است.

از سوی دیگر فعالین بلوچ حکومت را متهم میکنند که در برخورد با قاچاق مواد مخدر رفتاری دوگانه دارد بگفته آنها حکومت علیه فروشندگان مواد مخدر در داخل شهرهای استان واکنش مناسبی نشان نمیدهد اما برای فروشندگان خارج از استان بسیار جدی و خشن برخورد میکند.

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

ویدیوهایی از اعتراضات امروز مردم زاهدان با سردادن شعارهای اعتراضی  به گزارش حال وش/ امروز جمعه ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۱، مردم زاهدان در بیست و چهارمین جمعه از اعتراضات با حضور در خیابانهاشعارهای اعتراضی سر دادند.