شنبه , می 21 2022

نرگس محمدی فعال سیاسی به حبس ، شلاق و محرومیت های اجتماعی محکوم شد

خبرگزاری حال وش _ «نرگس محمدی »فعال حقوق بشر به حبس تعزیری و شلاق و محرومیت های اجتماعی محکوم شد

به گزارش خبرگزاری حال وش به نقل از هرانا ، خانواده نرگس محمدی زندانی سیاسی با گذشت چند روز قادر به تایید شنیده ها در خصوص محکومیت جدید او شدند خانم محمدی اخیرا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۸ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید و سایر محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

بر اساس این گزارش این فعال حقوق بشر اواخر آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت و پس از نگهداری در یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین هفته گذشته به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

طبق گفته های تقی رحمانی همسر خانم محمدی ضمن تایید این خبر عنوان کرده که براساس این حکم که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و ابلاغ شده است، نرگس محمدی به ۸ سال و ۲ ماه حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید، ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه ها و دسته جات سیاسی و ۲ سال محرومیت از حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی و مخابراتی محکوم شده است.

لازم به ذکر است خانم محمدی در تاریخ ۲۵ آبان‌ماه، در جریان برگزاری مراسم یادبود دومین سالگرد جانباختن ابراهیم کتابدار، از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شد. وی در تاریخ ۱ آذرماه جهت تفهیم اتهام به دادسرای اوین اعزام شده و مجدد به سلول انفرادی بازگردانده شده بود. همچنین مورخ ۸ دی‌ماه، منزل وی توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت و برخی از لوازم شخصی او ضبط شد. پیشتر تقی رحمانی از تداوم بازداشت و بلاتکلیفی نرگس محمدی در یکی از سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین و از طرح اتهامات جدیدی علیه او خبر داده بود.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

ویدیویی از پیکر زندانی اعدام شده قباد نارویی در زندان بیرجند

ویدیویی از پیکر زندانی «قباد نارویی »که سحرگاه روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، در …