جمعه , می 20 2022

دو سال بلا تکلیفی محسن دریس برادر عباس دریس در زندان ماهشهر

محسن دریس برادر عباس دریس، مدت دو سال است که بلاتکلیف در زندان ماهشهر بسر می‌برد و کمتر خبری از او منتشر شده است.

خبرگزاری حال وش _ ۵ بهمن ۱۴۰۰، محسن دریس، روز ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ، بازداشت شد و تا امروز همچنان در بلاتکلیفی در زندان محبوس است.
به گزارش خبرگزاری حال وش به نقل از نه به زندان نه به اعدام ، محسن دریس ۲۹ ساله متأهل و دارای یک پسر ۵ساله می باشد وی برادر کوچکتر عباس دریس است که به حکم اعدام محکوم شده است بر اساس گفته برخی منابع مطلع، به محسن دریس اتهام «محاربه» زده شده ولی پس از دو سال، هنوز به وی تفهیم اتهام نشده است.

براساس این گزارش «۱۲ آذر ماه ۹۸، سه ماشین از ماموران لباس شخصی برای بازداشت محسن اقدام کردند و او را با خود بردند همچنین ده روز پس از دستگیری محسن، چهار پنج ماشین مامور کاملا مسلح نیمه شب به خانه عباس ریختند و او را هم با خود بردند. خانواده آنها تا یک ماه هیچگونه اطلاعی از این دو برادر نداشتند و حتی نمیدانستند آنها زنده‌اند یا مرده! خانواده این دو زندانی سیاسی در آن مدت تلاش زیادی برای یافتن اثر و خبری از فرزندان خود کردند، اما به نتیجه‌ای نرسیدندتا اینکه پس از یک ماه در تماسی کوتاه متوجه شدند که عباس و محسن بازداشت شدند.»

گفته شده «خانواده دریس در این دو سال تلاش زیادی کردند که بتوانند عباس و محسن را که بی گناه بازداشت شده بودند آزاد کنند. همسر عباس ۳۸ ساله، با سه بچه خردسال تا تهران هم رفت که شاید دل کسی به رحم بیاد . او حتی خانه و ماشین عباس را فروخت تا پول وکیل بدهد. اما پس از برگشت از تهران یک روز قبل از مرگش، از طریق تلفن مطلع شد که حکم صادره لغو نمی شود و تا صبح سکته کرد و جانش را از دست داد.»

در حال حاضر محسن و عباس دریس در زندان ناوا ماهشهر محبوس هستند.

بر اساس اطلاعات دریافتی، اولین بازپرس که پرونده این دو زندانی سیاسی زیر دست او بود یک روحانی بنام سالمی است که به جرم فساد اخلاقی برکنار شد.

قاضی دادسرای ماهشهر که در حال حاضر پرونده زیر دست او است هاشمی نام دارد. منابع مطلع میگویند تمام کارهای این دادسرا در سکوت و خفا انجام می‌شود و هیچ اطلاعی به خانواده ها داده نمی‌شود،

گفته می شود وقتی خانواده عباس و محسن به دادگاه مراجعه کرده است، به آنها گفته شده چنین حکمی صادر نشده است!‌ و خانواده آنان در یک سردرگمی و عذاب روحی نگه داشته شده‌اند».

دو فرزند عباس دریس یکی۱۴ ساله و دیگری ۱۵ساله کارگری می‌کنند و نان آور خانواده خود شده‌اند، پسر دیگرش که ۸ سال دارد، پس از فوت مادرش فقط گریه می‌کند و مادرش را می‌خواهد.

«همه مردم در آبان ۹۸ شاهد صحنه بودند نیروهای سپاه که برای شلیک به مردم آمده بودند یکیشون از پشت اشتباهی به فرمانده خودشون که در محل بود شلیک کرد و منجر به مرگش شد. همانجا خیلی ها را دستگیر کردند. یکسری بعدا با پارتی و پول زیاد آزاد شدند، ولی عباس و برادرهاش را نگهداشتند و می‌خواهند مرگ این فرمانده سپاه را گردن عباس بیندازند.

شایان ذکر است عباس دریس (شلیشات) از بازداشت شدگان آبان ۹۸ در بندر ماهشهر است که با اتهام واهی تیراندازی و قتل یکی از ماموران مسلح حکومتی بنام رضا صیادی در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد. این حکم در نتیجه گرفتن اعترافات اجباری و تلویزیونی تحت فشار شکنجه، صادر شده است.
محسن دریس، پس از دو سال تحمل حبس هنوز تفهیم اتهام نشده و حکمی دریافت نکرده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

گزارش عفو بین الملل درباره وضعیت احمدرضا جلالی زندانی دو تابعیتی

عفو بین الملل با انتشار گزارشی تحلیلی اعلام کرد احمدرضا جلالی زندانی دو تابعیتی سوئدی_ایرانی …