سه‌شنبه , می 17 2022

بیانیه جمعی ۴۲۲ نفر از فعالان و کنشگران سیاسی داخلی و خارجی در حمایت از زندانیان سیاسی ، عقیدتی و مدنی در زندان های جمهوری اسلامی ایران

خبر گزاری حال وش _ امروز ۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ ، بیانیه جمعی ۴۲۲ نفر از کنشگران و فعالان سیاسی داخلی و خارجی در حمایت از زندانیان سیاسی ، عقیدتی و مدنی به شرح زیر است :
«جان زندانیان سیاسی، مدنی و اعتقادی در خطر است خاموش نمانید!
‏‎وضعیت و جان زندانیان سیاسی در زندانهای جمهوری اسلامی بسیار وخیم و در خطر است!
مرگ بکتاش آبتین گواهی است در کشتار و به قتل رساندن زندانیان سیاسی با شیوه های دیگر غیر از اعدام . مرگ آبتین و دیگر زندانیانی همچون او، زنگ خطری است برای تمامی انسانهای آزاده.
‏‎شرایط نگهداری و اعمال انواع شکنجه های جسمی و روحی بر روی زندانیان سیاسی، مدنی و اعتقادی، آنان را مجبور به استفاده از تنها ابزار اعتراض که در اختیار دارند، یعنی اعتصاب غذا، کرده است تا بدینگونه، اعتراض شان را به گوش جهانیان برسانند.
‏‎در حال حاضر تعدادی از زندانیان سیاسی در اعتراض به شرایط زندان ها و زندانیان سیاسی- اعتقادتی، چندین روز است که در اعتصاب غذا به سر می برند.
‏‎
ما امضاء کنندگان این بیانیه، درداخل و خارج از ایران، خواستار آزادی فوری و بی قید شرط تمامی زندانیان سیاسی، مدنی و اعتقادی در ایران هستیم و پشتیبانی کامل خود از آنان اعلام و صدای اعتراض آنان را بگوش جهانیان و مجامع بین المللی خواهیم رساند.

ما از مردم آزادیخواه جهان، تقاضای حمایت از آنان و تلاش برای آزادی زندانیان از زندانهای جمهوری اسلامی را داریم»

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

چهار ماه حقوق نگرفتم اخراجم کنید/ اعتراض شدید یک کارگر پارک ‌از شهردار خاش

اختصاصی/ یک کارگر پارکبان در خاش از شهردار و مسئولین بخاطر بیگاری کشیدن و سؤاستفاده …