دوشنبه , نوامبر 28 2022

صدور حکم اعدام و ابد برای چهار زندانی سیاسی عقیدتی در زاهدان

اختصاصی/ چهار زندانی سیاسی عقیدتی منتقل شده از زندان رجایی شهر کرج به زندان زاهدان در دادگاه زاهدان محکوم به اعدام و حبس ابد شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ چهار زندانی سیاسی-عقیدتی که طی چند هفته گذشته جهت برگزاری دادگاه از تبعید در زندان رجایی شهر به زندان زاهدان بازگردانده شده بودند، محکوم به اعدام و حبس ابد شدند.

مشخصات این چهار زندانی به شرح زیر است:
۱- ادریس جمشیدزهی، ۴۳ ساله اهل شهرستان ایرانشهر،
۲- (مولوی) محمد صالح شهدادزهی ۳۳ ساله اهل شهرستان سرباز
۳- محمود ستوان ۳۳ ساله اهل شهرستان ایرانشهر
۴- عبدالعزیز ستوان ۴۰ ساله اهل شهرستان ایرانشهر

این ۴ زندانی در خرداد ۱۳۹۶ با چند روز فاصله زمانی از همدیگر در چابهار توسط اداره اطلاعات این شهرستان به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” و “محاربه” و قتل یک مامور بسیجی به نام “سجادی” بازداشت شده، و به بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان منتقل شده اند.

گفته شده بهمن ماه سال ۱۳۹۶ پس از هفت ماه تحمل فشار و شکنجه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات زاهدان به بند ۳ زندان مرکزی زاهدان منتقل شده بودند.

بر اساس گزارش های دریافت شده چهار زندانی فوق اواخر سال ۹۷ از بند ۳ زندان زاهدان به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده و در اندرزگاه ۴ سالن ۱۱ نگهداری می شدند.

طبق این گزارش این زندانیان بعد از گذشت نزدیک به پنج سال از تبعیدشان در زندان کرج دیماه سال جاری برای برگزاری دادگاه به زندان زاهدان منتقل شده اند.

بر اساس این گزارش، ادریس جمشیدزهی، ۴۳ ساله، محکوم به اعدام، (مولوی) محمد صالح شهدادزهی ۳۳ ساله محکوم به ابد، محمود ستوان ۳۳ ساله محکوم به ابد، عبدالعزیز ستوان ۴۰ ساله محکوم به ابد، در طی چند روز گذشته از دادگاه کیفری زاهدان شده اند.

گفته می شود این احکامات صادر شده از دادگاه کیفری زاهدان فقط در مورد اتهام قتل مرتبط به قتل بسیجی به نام سجادی است و احکامات دادگاه انقلاب هنوز صادر نشده است.

لازم به ذکر است که این زندانیان از خرداد ۱۳۹۶ بازداشت و در بلاتکلیفی بسر می بردند حال بعد از گذشت ۷ سال فقط در خصوص یک اتهام احکامات محکومیت صادر شده که احکامات دادگاه انقلاب در جای خودش باقیست.

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

احراز هویت یکی دیگر از زندانیان اعدام شده در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز یکشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …