دوشنبه , نوامبر 28 2022

اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان زابل (معروف به زندان تاغزی)

دو زندانی که دیروز برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان زابل منتقل شده بودند سحرگاه امروز اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ از زندان زابل، سحرگاه امروز زندانی جمال الدین گرگیج متاهل ۴۰ ساله اهل زابل و محمد شه بخش، (داروزهی) با نام شناسنامه ای “پرویز اکبری راد” فرزند ارباب محمد متاهل ۳۴ ساله اهل زاهدان، در زندان زابل حکم اعدامشان به اجرا درآمد. این دو زندانی پیشتر به اعدام محکوم شده بودند.

گفته شده اتهام پرویز حمل مواد مخدر بوده که در سال ۱۳۹۷ در پلیس راه لوتک زابل توسط مامورین پلیس راه بعد از شلیک مستقیم مامورین به طرفش و مجروح شدن ایشان از ناحیه دست چپش بازداشت شده است.

پرویز اکبری بعد از بازداشت به بیمارستان منتقل شده و پس از خارج کردن تیر از دستش تحت درمان قرار گرفته است و سپس به بند سه زندان زابل معروف به ندان تاغزی بند بلاتکلیف منتقل شده اطت.
این زندانی در سال ۱۳۹۹ از دادگاه انقلاب زابل حکم اعدام دریافت میکند و نهایتا دیروز از بند ۲ زندان تاغزی زابل برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه منتقل شده بود که بامداد امروز این حکم اجرا شد.

گفته می شود پرویز در دوران حبس در کارگاه زندان به شغل خیاطی مشغول بوده و پول حاصل از کارش را برای خانواده خود به بیرون از زندان ارسال می کرده است.

جمال الدین گرگیج به اتهام جرایم مرتبط به مواد مخدر در سال ۱۳۹۸ در زابل بازداشت شده و دارای یک سابق کیفری نیز بوده، در سال ۱۳۹۹ در دادگاه انقلاب زابل محکوم به اعدام شده است.

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

بیخبری از وضعیت یک کودک بازداشتی بلوچ توسط نیروهای امنیتی در زاهدان با گذشت ۴۵ روز

به گزارش حال وش/ روز ۲۲ مهرماه ۱۴۰۱، بیخبری از وضعیت یک کودک بلوچ که …