دوشنبه , نوامبر 28 2022

ارتباط و نقش مستقیم فقر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن در زندگی مردم

خبرگزاری حال وش _ ارتباط و نقش فزاینده فقر و آسیب های ناشی از آن در جامعه و زندگی مردم باعث شده تا سالانه در کشور حدود ۱۰۰ هزار نفر اقدام به خودکشی کنند.

به گزارش خبرگزاری حال وش _ به نقل از کانون مدافعان حقوق بشر ، تقی رستم وندی معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی ، سالانه در کشور حدود ۱۰۰ هزار نفر اقدام به خودکشی می کنند که مرگ ومیر ناشی از این اقدامات حدود ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ نفر است .

همچنین بنا بر گفته دکتر تهمینه شاوردی عضو هیات مدیره انجمن ایرانی مطالعات زنان، خودکشی سومین علت مرگ جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال در ایران است به طوری که بر اساس آمار موجود اقدام به خودکشی در زنان بین دو تا سه برابر مردان است اما فوت ناشی از آن در مردان بین ۳ تا ۴ برابر زنان است.

بر پایه اظهارات حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد مردم زیر خط فقر هستند مشکلات اقتصادی و بیکاری را یکی از عوامل موثر در افزایش آمار خودکشی عنوان کرده بود.

در سال‌های اخیر و در پی تورم بالا و‌ بدتر شدن وضعیت اقتصادی و گسترش فراینده فقر در سطح جامعه بسیاری از مردم از حداقل حقوق شهروندی خود و خدمات اجتماعی محروم شده‌اند و همچنین آسیب‌های اجتماعی به شکل محسوسی و چشمگیری افزایش یافته است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اتهام “افساد فی الارض”؛ صدور کیفرخواست و ارجاع پرونده توماج صالحی به دادگاه

به گزارش حال وش/ رئیس کل دادگستری استان اصفهان از صدور کیفرخواست پرونده توماج صالحی …