شنبه , می 21 2022

“نجات انورحمیدی” زندانی سیاسی ۶۶ ساله در آستانه نابینایی در زندان سپیدار اهواز

نجات انورحمیدی زندانی سیاسی ۶۶ ساله، در زندان سپیدار اهواز در آستانه از دست دادن بینایی و کور شدن است. اما به دستور اطلاعات از رسیدگی پزشکی و مرخصی استعلاجی محروم شده است.

به گزارش خبر گزاری حال وش/ به نقل از کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، زندانی سیاسی نجات انورحمیدی از ناحیه هر دو چشم به آب مروارید مبتلا است و نیاز فوری به رسیدگی و عمل جراحی دارد. پزشک زندان در پاسخ به عدم رسیدگی برای معالجه چشمان خود به وی گفته است: «تا نابینا نشوی عمل نیاز نیست!».

بر اساس این گزارش از یک منبع گفته شده: به این زندانی سیاسی به دستور اطلاعات، مرخصی استعلاجی هم داده نمی شود. با خانواده این زندانی سیاسی با بدرفتاری برخورد شده و هیچ مقامی پاسخگوی بیماری و عدم رسیدگی پزشکی به وی نیست. خانم انورحمیدی که از سال ۹۷ تاکنون در زندان سپیدار محبوس است، تاکنون حتی یک روز هم به مرخصی نرفته است.
همچنین در تاریخ ۴ آبان ۱۴۰۰، دو چشم زندانی سیاسی نجات انورحمیدی، بر اثر عدم رسیدگی‌های ضروری پزشکی خونریزی کرده و در وضعیت وخیمی قرار گرفت. با اینحال اجازه درمان و یا مرخصی استعلاجی به او داده نشد.

بر اساس همین گزارش در تجمیع پرونده وی که به طور قانونی حق هر زندانی است، بدستور وزارت اطلاعات کارشکنی می‌شود. با وجود دستور قاضی پرونده از تجمیع پرونده وی ممانعت بعمل آمده است.
نجات انورحمیدی زندانی سیاسی ۶۶ ساله، مبتلا به تیروئید، بیماری آب مروارید چشم، سردردهای مزمن و دردهای استخوانی هم اکنون در بند زنان زندان سپیدار در معرض انواع و اقسام بیماریها قرار دارد. وی در سال ۹۹ همراه با ۵۰ زندانی دیگر به کرونا مبتلا شد.
خانم نجات انورحمیدی در اسفند ۹۷ جهت تحمل محکومیت ۵ ساله به اتهام «عضویت در گروهای اینترنتی معاند» و «تبلیغ علیه نظام» بازداشت و به زندان سپیدار اهواز منتقل گردید. اما پس از چندی به او اطلاع دادند که وی و همسرش به اتهام عضویت در مجاهدین خلق و تبلیغ علیه نظام توسط قاضی اکبر محمدی در شعبه ۴ دادگستری اهواز به ۱۵ سال دیگر محکوم شده اند.
اتهامات همان موارد مندرج در پرونده اول است که حکم آن صادر شده است. خانم نجات انورحمیدی در دفاعیات خود در دادگاه به این نکته اشاره کرده و تصریح کرد که اتهام جدیدی در این پرونده بر علیه وی وجود ندارد. حکم ۱۵ سال محکومیت این زوج سالخورده به دیوان عالی کشور ارسال و تایید شد.

در این گزارش گفته شده نجات انورحمیدی زندانی سیاسی ۶۶ ساله از هواداران مجاهدین خلق ایران است که پیش از این در سال ۱۳۶۰به اتهام هواداری از مجاهدین دستگیر و به مدت ۲ سال و ۴ ماه در زندانی بوده. او مجدداً در سال ۱۳۹۶ به دلیل هواداری از مجاهدین خلق دستگیر گردید و با قرار وثیقه سنگین تا زمان صدور حکم آزاد گردید.
او را به اتهام تبلیغ علیه نظام ۵ سال زندان محکوم کرده و در اسفند ۱۳۹۷ جهت تحمل زندان بازداشت و به زندان سپیدار اهواز منتقل کردند.
از سوی دیگر برای وی پرونده دیگری تشکیل شده که در پرونده دوم توسط قاضی اکبر محمدی در شعبه چهار دادگاه انقلاب اهواز به اتهام عضویت در مجاهدین خلق به ۱۵ سال زندان محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور تایید شد

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

ویدیویی از پیکر زندانی اعدام شده قباد نارویی در زندان بیرجند

ویدیویی از پیکر زندانی «قباد نارویی »که سحرگاه روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، در …