پنجشنبه , تیر ۲۸ ۱۴۰۳

پیام تسلیت زندانیان سیاسی زندان اوین در سوگ بکتاش آبتین – افشای حقایق پشت پرده – فراخوان به مجامع بین المللی

جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین در پیامی از زندان، در سوگ بکتاش آبتین، ضمن تسلیت به خانواده و همرزمان آبتین در کانون نویسندگان ایران، از کلیه نهادهای بین المللی حقوق بشری و شخص آقای جاوید رحمان خواستند تا با همه توان خود به این جنایت غیرانسانی رسیدگی کنند و جمهوری اسلامی را زیر فشار قرار دهند تا اینچنین با جان زندانیان بازی نکند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، سه شنبه ۲۱ دیماه ۱۴۰۰، جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین پیام تسلیتی را در سوگ بکتاش آبتین منتشر کردند. زندانیان سیاسی در این پیام از برخی حقایق در رابطه با فشارهای ضدانسانی در زندان، بر این شاعر و فیلمساز پرده برداشتند.

در پیام زندانیان سیاسی زندان اوین در سوگ بکتاش آبتین آمده است: «زنده یاد بکتاش آبتین زمانی به بیمارستان اعزام گردید که هیچ امیدی به نجاتش نبود. بار اولی که به مدت ۷ روز به دلیل بروز علائم شدید کرونا در بیمارستان بستری شد، عکس وی با دست و پای زنجیر شده بر تخت بیمارستان در رسانه ها منتشر گردید.

عوامل امنیتی که از بابت انتشار این عکس عصبانی بودند، اجازه ندادند دوره درمان وی تا رفع قطعی خطر بیماری ادامه یابد و با وجود اعتراض شدید ایشان، او را به زندان اوین برگرداندند. ولی ایشان که می دانست بیماری کرونا در وجود نازنین اش باقی است، برای حفظ سلامت اعضای اطاقش در سالن هشت بند هشت اوین، به مدت دو هفته در نمازخانه سالن می خوابید!»

زندانیان سیاسی زندان اوین نوشته اند: «بعد از انتشار وسیع عکس بسته شدن دست و پای آقای آبتین به تخت بیمارستان، در رسانه‌های اجتماعی، رئیس زندان‌ها، اعلام کرد، که با عوامل بستن دست و پای بکتاش آبتین به تخت بیمارستان حتما برخورد می‌کند! اما بکتاش را به بند ۲۰۹ احضار و ساعت ها مورد بازجویی و تهدید قرار دادند تا بگوید چه کسی از وی در تخت بیمارستان و در غل و زنجیر عکس تهیه و منتشر نموده است.


در همان زمان همه عوامل همراه وی اعم از پاسیار و سربازان و مامور اعزام ایشان را چند هفته در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ بازداشت نمودند بلکه بتوانند شخص تهیه کننده آن عکس اثر گذار رسانه ای را شناسایی کنند.»

تصویر بکتاش آبتین با پاهای زنجیر شده در بیمارستان

متن کامل «پیام تسلیت زندانیان سیاسی زندان اوین در سوگ بکتاش آبتین» که نسخه ای از آن به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام رسیده است از این قرار است:

هر شب ستاره ای به زمین می کشند و باز
این آسمان غمزده غرق ستاره هاست

بکتاش آبتین نویسنده شاعر و فیلمساز مردمی کشور جاودانه شد.

زندانی سیاسی عضو کانون نویسندگان، در امتداد سیاست شکنجه و قتل نظام‌مند رژیم فاشیسم دینی کشته شد.

رفتار ضحاک گونه عوامل سرکوب با ایجاد فضای بدون ایمنی لازم در برابر کرونا در زندان اوین جان ایشان را ستاند.

عدم توجه عامدانه به همه علائم ابتلا بکتاش آبتین به کرونا که از چند ماه قبل ایشان را گرفتار کرده بود از سوئی و پایین بودن دائمی سطح بهداشت و نبود امکانات پزشکی و درمانی و بی توجهی به علائم بروز بیماریها از سوی دیگر، بالاخره منجر به گسترش شدید بیماری کرونا در وجود نازنین بکتاش آبتین گردید به طوری که دیگر فرصتی برای نجات جان وی باقی نماند.

این سیاست ظالمانه رژیم در راستای سرکوب و نابودی مبارزان راه آزادی تاکنون باعث مرگ چند صدهزار نفر از هموطنان شده، و در زندان های رژیم نیز عامل مرگ دهها زندانی شده است.

با وجود علائم بیماری زمینه ای و بروز آشکار علائم کرونا در نزد بکتاش آبتین، به مدت دو هفته از هر نوع رسیدگی پزشکی و اعزام به یک مرکز درمانی واقعی محروم گردید.
وجود سیاست حذف فیزیکی مبارزین آزادی و دستور نهادهای امنیتی و قضایی رژیم دلیل واقعی کشته شدن ایشان است.

زنده یاد بکتاش آبتین زمانی به بیمارستان اعزام گردید که هیچ امیدی به نجاتش نبود.
لازم به ذکر است که در طی حضور ایشان در زندان اوین، بارها به بهانه های مختلف به بند ۲۰۹ احضار و توسط بازجویانش مورد تهدید واقع گردید.

ولی این عزیز هم بند، هرگز با سیستم مذکور مدارا نکرد و با شجاعت در برابرشان ایستاد.
به عنوان نمونه بار اولی که به مدت ۷ روز به دلیل بروز علائم شدید کرونا در بیمارستان بستری شد، عکس وی با دست و پای زنجیر شده بر تخت بیمارستان در رسانه ها منتشر گردید. عوامل امنیتی که از بابت انتشار این عکس عصبانی بودند، اجازه ندادند دوره درمان وی تا رفع قطعی خطر بیماری ادامه یابد و با وجود اعتراض شدید ایشان، او را به زندان اوین برگرداندند. ولی ایشان که می دانست بیماری کرونا در وجود نازنین اش باقی است، برای حفظ سلامت اعضای اطاقش در سالن هشت بند هشت اوین، به مدت دو هفته در نمازخانه سالن می خوابید!

با وجودی که بعد از انتشار وسیع عکس بسته شدن دست و پای آقای آبتین به تخت بیمارستان، در رسانه‌های اجتماعی، رئیس زندان‌ها، اعلام کرد، که با عوامل بستن دست و پای بکتاش آبتین به تخت بیمارستان حتما برخورد می‌کند! اما بکتاش را به بند ۲۰۹ احضار و ساعت ها مورد بازجویی و تهدید قرار دادند تا بگوید چه کسی از وی در تخت بیمارستان و در غل و زنجیر عکس تهیه و منتشر نموده است.

در همان زمان همه عوامل همراه وی اعم از پاسیار و سربازان و مامور اعزام ایشان را چند هفته در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ بازداشت نمودند بلکه بتوانند شخص تهیه کننده آن عکس اثر گذار رسانه ای را شناسایی کنند.

بنا به همه این شواهد است که ما دوستان و هم بندیان آن بزرگوار معتقدیم، رژیم و مزدورانش عملا ایشان را کشتند. هر چند که ایشان آخرین شهید راه‌ آزادی نخواهد بود و این راه خون فشان تا آزادی نهایی شاهد خون های پاک دیگری خواهد بود.
ما زندانیان سیاسی زندان اوین با تسلیت به خانواده و همرزمان آن عزیز در کانون نویسندگان ایران، از کلیه نهادهای بین المللی حقوق بشری و شخص آقای جاوید رحمان می خواهیم با همه توان خود به این جنایت غیرانسانی رسیدگی کنند و رژیم ولایت فقیه را زیر فشار قرار دهند تا اینچنین با جان زندانیان بازی نکنند.

زندانیان سیاسی زندان اوین

دی ۱۴۰۰

cpo333 topstar999 cerah365 cerah365 cerah365 login cerah365 daftar cerah365 link cerah365 link daftar cerah365 link login cerah365 link daftar login cerah365 login cpo333 cpo333 link daftar cerah365 panduan topstar999 alternatif topstar999 slot thailand pg slot slot dubai cpo333 topstar999 cerah365 scatter hitam slot thailand slot pulsa pg slot scatter hitam bir123 slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot scatter hitam slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot wap cpo333 cpo333 mobile cpo333 android topstar999 wap alternatif topstar999 alternatif cpo333 daftar cpo333 link cpo333 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333
Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1