یکشنبه , اکتبر 2 2022
خبر فوری

احداث ۱۳ واحد مرغداری در مناطق روستایی بخش پیرسهراب (چابهار)

به گزارش خبرگزاری حال وش/ از چابهار دیروز ۲۱ دیماه ۱۴۰۰ رسانه های استان خبر داده اند معاون برنامه ریزی توسعه فرمانداری ویژه شهرستان چابهار و مدیر جهاد کشاورزی به همراه جمعی از مسئولان چابهار در پیرسهراب برای اجرای عملیات احداث ۱۳ واحد مرغداری حضور پیدا کردند.

گفته شده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چابهار در حاشیه این کلنگ‌زنی‌ها اظهار داشته: برای ساخت این ۱۳ واحد مرغداری جدید جمعا بیش از ۶۵ میلیارد تومان از محل آورده اشخاص بخش خصوصی و ارائه تسهیلات سرمایه‌گذاری خواهد شد.
وی با بیان اینکه این واحدها باید در مدت‌زمان یک سال به بهره‌برداری برسند افزود: چشم‌انداز ظرفیت جوجه ریزی این ۱۳ واحد ۳۴۰ هزار قطعه در هر دوره پرورش پیش‌بینی شده است.
در ادامه اضافه کرده: در حال حاضر چابهار با ٣ واحد مرغداری فعال و تولید سالیانه ۹۹۰ تُن گوشت مرغ در سال فقط ١۵ درصد نیاز شهرستان را تامین می‌کند که باتوجه به نیاز ۶ هزار و ۵۰۰ تُنی گوشت مرغ درشهرستان احداث مرغداری‌های جدید ضروری است.

در آخر مدیر جهاد کشاورزی چابهار افزوده: امیدواریم با بهره‌برداری این طرح‌ها توان تولید گوشت مرغ به بیش از پنج‌هزار تُن در هر دوره (کمتر از ۵۰ روز) برسد که در صورت فراهم شدن شرایط، تولید به ۶ هزار تُن در هر دوره خواهد رسید.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

جزئیات حادثه جمعه خونین زاهدان از زبان مولوی عبدالحمید

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز گذشته ۹ مهرماه ۱۴۰۱، مولانا عبدالحمید ضمن تشریح واقعیت …