دوشنبه , می 16 2022

تیراندازی مامورین اداره اطلاعات شهرستان بمپور پس از درگیری با مردم/ توقیف خودرو یک شهروند

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از رسانک، روز شنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۰، نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات بدنبال تعقیب و گریز یک خودرو پژو در شهرستان بمپور با شهروندان درگیر شده و به سمت آنها تیراندازی کردند.

گفته شده این نیروها که با لباس محلی بوداند قصد توقف خودرو پژو را داشته اند ولی سرنشینان خودرو به ظن سارق بودن این نیروها به ایست توجه نکرده اند.

یک منبع آگاه در این باره به رسانک گفته: بدنبال عدم توجه راننده خودرو به ایست، نیروهای امنیتی در یک تعقيب و گریز موفق به متوقف کردن خودرو در داخل شهر شده اند.

وی در ادامه افزوده: نیروهای امنیتی بدون توجه به توضیحات و دلایل دو سرنشین خودروی پژو اقدام به بازداشت آنها کرده اند که شهروندان بلوچ مانع از آن شده و موفق شده اند سرنشینان خودرو را فراری بدهند.

بر اساس این گزارش بدنبال فراری دادن سرنشینان خودرو، نیروهای امنیتی با تیراندازی هوایی قصد متفرق کردن مردم را داشته اند که مردم با پرتاب سنگ باعث متواری شدن این نیروها شده اند.

نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در سیستان و بلوچستان با پوشیدن لباس بلوچی و همراه داشتن سلاح هیچگونه مشخصه ای از مامور بودن ندارند و بسیاری از رانندگان به گمان سارق بودن، به ایست و بازرسی ها توجه نمی کنند.

لازم به ذکر است که در چندین مورد مشابه، نیروهای امنیتی و نظامی نیز توسط همکاران خود به رگبار بسته شده اند.

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

یک نفر زخمی در پی تصادف دو دستگاه خودرو در محور سراوان

تصادف دو دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ با تویوتا وانت در محور سراوان ۱ مصدوم برجا …