جمعه , می 27 2022

فراخوان یکی از سرداران جنوب بلوچستان در مقابله با سارقان

خبرگزاری حال وش/ اخیرأ یکی از سرداران بلوچ جنوب بلوچستان در فراخوانی عمومی از مردم استان سیستان و بلوچستان خواسته تا در خصوص مقابله با سارقین که اقدام به سرقت اموال و بعضأ دست به قتل و کشتار مردم می زنند وارد عمل شوند.

به گزارش خبر گزاری حال وش، “ملا کمال صلاحزهی” از شخصیتهای با نفوذ استان سیستان و بلوچستان و از چهرهای مطرح بلوچ با بیان سخنانی درباره ناامنی های فزاینده که توسط سارقان مسلح به وجود آمده از جمله سرقت اموال، قتل و کشتار و همچنین ایجاد فضای رعب و وحشت که موجبات هرج و مرج و بزهکاری های اجتماعی شده است از همه مردم آن منطقه خواسته تا با جدیت تمام سارقان مناطق خود را شناسایی نموده و بعد از دستگیری به مراجع قضایی تحویل دهند.


تا سارقان به راحتی نتوانند دست به سرقت اموال مردم و قتل و کشتار بزنند.

گفته می شود اخیرأ به صورت روزانه در خبرها از سرقت اموال مردم و قتل شان توسط سارقان مسلح در نقاط مختلف استان خبرهایی مخابره میشود که بعضا با استفاده از سلاح شهروندان را قربانی جنایت های خود می کنند.

فعالبن بلوچ ارگان های نظامی و انتظامی استان را متهم میکنند که تاکنون در خصوص تأمین امنیت شهروندان و دستگیری سارقان به صورت عملی اقدام مؤثری انجام نداده اند. برخی از فعالین معتقد هستند که نهادهای امنیتی برای پیشبرد اهداف حاکمیت حاشیه امنی را برای برخی از افراد بزهکار و شرور ایجاد کرده اند و علاوه بر این توزیع گسترده سلاح بین طوایف بدون بررسی سوابق افراد بر کشتار میان شهروندان دامن میزند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

ممانعت مردم از معدن‌کاوی در مهرآباد فنوج

ساکنان منطقه مهرآباد شهرستان فنوج واقع در استان سیستان و بلوچستان از معدن کاوی در …