یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان نصرآباد (زابل)

به گزارش خبر گزاری حال وش / به نقل از رسانک، سحرگاه روز شنبه ۱۱ دی ماه ۱۴۰۰، حکم اعدام یک زندانی در زندان شهرستان نصرآباد اجرا شد.

در این گزارش، هویت این شهروند “جلیل اشترک” فرزند محمدعباس اهل شهرستان زهک محرز شده است.

اتهام مطرح شده علیه وی “قتل” پسر خاله اش بر سر اختلاف مالی عنوان شده است.

بر اساس این گزارش گفته می شود مسئولان زندان روز گذشته این زندانی که از حدود دو سال قبل در این زندان بسر میبرده است را به قرنطینه این زندان جهت اجرای حکم اعدام منتقل کرده اند.

در این گزارش آمد که علیرغم تلاش های بسیار از سوی وابستگان این شهروند و معتمدین، ولی خاله وی رضایت نداده است

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

اعدام دستکم یک زندانی بلوچ در زندان مرکزی گرمسار  به گزارش خال وش/ سحرگاه امروز ۶ خرداد ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام دستکم یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مواد مخدر که پیشتر به اعداممحکوم شده بود در زندان گرمسار به اجرا در آمد. هویت زندانی بلوچ «عبدالله (عبدالباسط) توتازهی»حدودا ۴۰ ساله، فرزند عبدالغفور، متاهل، دارای چهار فرزند و اهل ملک آباد از توابعشهرستان خاش و ساکن زاهدان احراز شده است.  از هویت و اتهامات سایر زندانیان که به همراه عبدالله روز چهارم خرداد جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی انتقال شده بودند تالحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست. به گفته منابع حال وش«عبدالله در سال  ۱۳۸۶ در شهر گرمسار به اتهام مرتبط بامواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. گفتنی است از تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا ۶ خرداد دستکم ۴۰ زندانی بلوچ از جمله دو زن در ۱۳ زندان کشور اعدام شده اند. لازم به ذکر است همزمان با اعتراضات سراسری در کشور اجرای احکام اعدام شهروندان بلوچ‌ افزایش چشمگیری داشته است بطوریکه از 29 مرداد ماه 1401 تا 4 خرداد 1402 دست کم 143 شهروند بلوچ در زندانهای مختلف کشور اعدام شده اند که این آمار تعدادافراد احراز هویت شده است که نگرانی فعالان و سازمانهای حقوق بشری را بدنبال داشته است.