Thursday , August 11 2022

آبگرفتگی در معابر و مجتمع های تجاری چابهار، جاری شدن سیلاب در رودخانه ها

هواشناسی استان سیتان و بلوچستان اعلام کرد، بارش امروز چابهار به ۱۰۶ میلی متر رسید

به گزارش خبرگزاری حال وش/ از چابهار، امروز ۹دیماه ۱۴۰۰، مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اعلام کردند، سامانه بارشی که از روز چهارشنبه ۸ دیماه ۱۴۰۰ وارد سیستان و بلوچستان شده، ایستگاه های چابهار، تیس و شهر کنارک به ترتیب با ۱۰۶، ۷۹ و ۵۰ میلی متر بارندگی در صدر جدول بیشترین بارش ها قرار گرفته اند.

در ادامه گفتند: در روزهای شنبه و صبح یکشنبه ۱۱ و ۱۲ دیماه، بارش ملایم و پراکنده در استان دور از انتظار نیست و ازبعدازظهر یکشنبه شاهد ورود سامانه بارشی جدید به استان خواهیم بود که تا روز چهارشنبه ۱۵ دیماه نیز ادامه خواهد داشت و بر شدت بارش ها خواهد افزود.

بر اساس این گزارش از ساکنین این مناطق خواسته شده، با توجه به احتمال وقوع سیلاب شهری و سیلابی شدن رودخانه ها، هشدارها را جدی بگیرند، از قرار گرفتن در مسیر رودخانه های فصلی و سواحل دریاها بپرهیزند، از رفتن به ارتفاعات جدا خودداری کنند و جهت حفظ ایمنی و سلامت خود و اعضای خانواده شان در جهت رعایت نکات ایمنی اهتمام ورزند.

قابل ذکر است که امروز شاهد گزارشات زیادی از آبگرفتگی معابر شهر چابهار و جاری شدن سیلاب در رودخانه های این شهر بوده ایم،

همچنین گفته می شود بارندگی های شدید دیشب و امروز صبح باعث آبگرفتگی های مجتمع های تجاری منطقه آزاد چابهار و خانه های شهری چابهار شده است

گفته می شود بارندگی ها هم اکنون نیز ادامه داراند، همچنین پیش بینی شده تا چند روز آینده سامانه بارشی همراه با وزش باد شدید، رگبار، رعد برق در نواحی سواحل استان شاهد خواهیم بود

About m.s.malkraisi

Check Also

صف طولانی خودروها در جایگاه پمپ بنزین سراوان

به گزارش خبرگزاری حال وش/ ۱۸ مردادماه ۱۴۰۱، نابسامانی در توزیع بنزین در جایگاه های …