جمعه , می 20 2022

تهدید و فشار علیه مولانا گرگیج؛ احضار سه تن دیگر از اساتید برجسته حوزه علمیه گالیکش

به گزارش خبر گزاری حال وش/ از گالیکش، به نقل از شبکه جهانی کلمه، دیروز سه شنبه ، ۷ دی ۱۴۰۰ سه تن دیگر از اساتید برجسته حوزه علمیه گالیکش به دادگاه ویژه روحانیت استان گلستان احضار شده و مورد تهدید قرار گرفتند

بر اساس این گزارش، هویت این سه تن، مولوی عبدالرحیم گرگیج برادر مولانا محمد حسین گرگیج، مولوی عبدالکریم ریگی، امام جمعه موقت آزادشهر و معاون فرهنگی حوزه فاروقیه گالیکش و مولوی محمدرسول رخشانی، مدرس حوزه فاروقیه گالیکش عنوان شده اند.

شبکه کلمه به نقل از یک منبع مطلع که نامی از آن نبرده فاش کرده،که “این اساتید برجسته اهل سنت شمال کشور امروز بازجویی و تهدید به پرونده سازی شده اند.”

در ادامه این خبر آمده که مسئولان اين دادگاه، این سه استاد حوزه را تهدید کرده اند که از همراهی با مولانا محمد حسین گرگیج دست بردارند و همچنین وی را راضی کنند که از امامت جمعه آزاد شهر کنار رفته و از تجمعات اعتراضی مردم هم جلوگیری کند.

شبکه کلمه در ادامه گزارش خود به نقل از این منبع آورده است که “مسئولان دادگاه همچنین تهدید کرده اند که احتمال دارد مولانا محمد حسین گرگیج را بازداشت کنند.”

این خبر در حالیست که مولوی نعمت الله مشعوف از روحانیون بلوچ اهل سنت آزاد شهر نیز ۵ دی ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در شهر “آزادشهر” استان گلستان به صورت موقت بازداشت شد، وی توسط نیروهای امنیتی تهدید شده است که باید امامت جمعه آزادشهر را قبول کند.

لازم به ذکر است دو هفته پیش، طی حکمی از سوی کاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان، مولوی مشعوف به عنوان امام جمعه جدید اهل سنت آزادشهر منصوب و معرفی شد.

اقدام اخیر نیروهای امنیتی پس از آن صورت گرفت که مولوی مشعوف حکم حکومتی نماینده رهبر ایران در گلستان مبنی بر نصب ایشان به جای مولانا گرگیج در منصب امامت جمعه آزادشهر را رد کرد.

مولوی مشعوف در نماز جمعه دو هفته پیش آزادشهر، در یک سخنرانی در مسجد این شهر تاکید نمود: که این محراب و منبر تنها لایق مولانا گرگیج است و با این گفته مخالفت خود را با حکم حکومتی عزل و نصب امام جمعه گالیکش اعلام نمود.

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

احضار یک روحانی اهل سنت به اداره اطلاعات

یک روحانی اهل سنت به اداره اطلاعات شهرستان هامون در سیستان و بلوچستان احضار شد. …