جمعه , می 27 2022

اعدام مخفیانه زندانیان بلوچ در زندان مرکزی زاهدان

خبرگزاری حال وش _ اجرای حکم اعدام مخفیانه زندانیان در زندان مرکزی زاهدان افزایش چشمگیری داشته است به طوری که آمار این زندانیان تاکنون در رسانه ها منتشر نشده است.

به گزارش خبرگزاری حال وش _ در طی یک ماه گذشته حکم اعدام ۲ تن از زندانیان تحت اتهام قتل در زندان مرکزی زاهدان که به صورت مخفیانه توسط مسئولان زندان اجرا شده است و برای اولین بار هویت این زندانیان توسط خبر گزاری حال وش احراز شده است ،عبارتند از :

۱_ زندانی «محمد علیزاده» حدود ۵۵ سال سن داشته و به جرم قتل دراوایل سال ۹۶ بازداشت و در همان سال ۹۶ به قصاص محکوم شده است ، این زندانی به مدت ۵ سال در بند ۴ زندان مرکزی زاهدان محبوس بوده تا اینکه ۲ هفته قبل در سکوت کامل و به صورت مخفیانه به قرنطینه زندان منتقل و یک روز پس از آن اعدام شده است .

لازم به ذکر است که «محمد علیزاده » ساکن شهرستان زابل بوده که بارها از رئیس زندان زاهدان، خواستار انتقال به زندان زابل برای أخذ رضایت شاکی خود بوده است، که هر بار با مخالفت رئیس زندان روبه رو شده است.

۲_ زندانی « مهدی جهانی» ۳۶ سال سن داشته و در اواخر سال ۹۶ با اتهام قتل بازداشت شده و در سال ۹۹ به قصاص محکوم شده است مهدی جهانی در بند ۶ محبوس بوده تا اینکه حدود ۱ ماه قبل در زندان مرکزی زاهدان دو روز پس از انتقال به قرنطینه در سحرگاه اعدام شده است

گفته می‌شود «پیری »(رئیس زندان مرکزی زاهدان) به خانواده زندانی مهدی جهانی در مورد رسانه ایی کردن اعدام زندانی هشدار داده و تهدید به برخورد قضایی کرده است .

شایان ذکر است که خبر اعدام این ۲ زندانی برای اولین بار است که در رسانه ها منتشر می شود و آمار واقعی اعدام های مخفیانه در زندان های کشور بیش از آن چیزی است که بعضأ در رسانه ها انعکاس پیدا می کند و طبق برآورد نهادهای حقوق بشری معمولا ۸۰ درصد اعدام ها در زندان های ایران مخفیانه صورت می گیرد .

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان

۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، یک زندانی از بابت اتهام مواد مخدر در زندان مرکزی زاهدان …