جمعه , می 27 2022

خطر اجرای حکم اعدام قریب الوقوع ۴ زندانی بلوچ در زندان زاهدان

اختصاصی/

خبر گزاری حال وش _ خطر اجرای حکم اعدام قریب الوقوع ۴ زندانی بلوچ مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده اند و حکم آن ها در دیوان عالی کشور نیز تأئید شده است وجود دارد.

به گزارش خبر گزاری حال وش _ ۴ زندانی بلوچ مرتبط با مواد مخدر در زندان زاهدان در خطر اجرای قریب الوقوع حکم اعدام قرار دارند و هویت این زندانیان عبارت است از :

۱_ «زبیر براهویی(زیرکاری)»۲۳ساله ، ساکن زاهدان ، در سال ۹۷ به اتهام مواد مخدر در کرمان دستگیر شده است و در سال ۹۸ در دادگاه انقلاب کرمان به اعدام محکوم شده است و هم اکنون در بند ۴ زندان مرکزی زاهدان محبوس می باشد.

۲_« اکبر شه بخش (داروزهی)» ۲۷ ساله ، ساکن روستای شورو زاهدان ، اواخر سال ۹۷ در زاهدان به اتهام مواد مخدر دستگیر شده است و در سال ۹۹ در دادگاه انقلاب زاهدان به ریاست قاضی ماهگلی به اعدام محکوم شده است و هم اکنون در بند ۴ زندان مرکزی زاهدان محبوس می باشد.

۳_ « رحیم شه بخش » ۴۵ ساله ساکن زاهدان ، اواسط سال ۹۸ به اتهام مواد مخدر در زاهدان دستگیر شده است و اواخر سال ۹۹ در دادگاه انقلاب زاهدان به ریاست قاضی ماهگلی به اعدام محکوم شده است و هم اکنون در زندان مرکزی زاهدان محبوس می باشد.

۴_ « شوکت شه بخش (داروزهی)» ۳۶ ساله، ساکن زاهدان ، در سال ۹۷ به اتهام مواد مخدر در زاهدان دستگیر شده است و در سال ۹۸ در دادگاه انقلاب زاهدان به ریاست قاضی سرگلزایی به اعدام محکوم شده است

شایان به ذکر است این زندانی شرایط جسمانی مناسبی ندارد و گفته شده ۷۰ درصد بینایی چشمانش را به خاطر عدم رسیدگی و توجه مسئولان زندان از دست داده است به طوری که به سختی تحمل حبس می نماید و هم اکنون در بند ۴ زندان مرکزی زاهدان محبوس می باشد.

در ماه های اخیر اعدام زندانیان تحت جرائم مواد مخدر و مخصوصا زندانیان بلوچ در زندان های مختلف کشور علیرغم انتقاد و هشدار سازمان ها و فعالان حقوق بشری در این باره افزایش چشمگیری داشته است

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان

۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، یک زندانی از بابت اتهام مواد مخدر در زندان مرکزی زاهدان …