جمعه , دسامبر 2 2022

« آرمان عبدالعالی » کودک مجرم زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد

«آرمان عبدالعالی»کودکمجرم زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد

گزارش حال وش/ به نقل از رسانه های حقوق بشری– سحرگاه امروز چهارشنبه ۳ آذرماه، حکم اعدام آرمان عبدالعالی، کودک_مجرم، در زندان رجایی شهر کرج اجرا شد.

این زندانی روز گذشته جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود. اجرای این حکم علیرغم ابهامات جدی در پرونده و موج جهانی درخواست توقف آن صورت گرفته است.

شب گذشته ساعاتی پیش از اجرای حکم اعدام سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به انتقال ناگهانی آرمان عبدالعالی به سلول انفرادی، ضمن ابراز خشم خواستار صدور دستور توقف این حکم از علی خامنه‌ای شده بود.

در تاریخ ۱۹ مهرماه وکلای سابق و کنونی آرمان عبدالعالی نیز با انتشار نامه ای به ریاست قوه قضاییه ضمن ابراز نگرانی از اجرای قریب الوقوع این حکم خواستار صدور دستور توقف اجرای حکم مذکور شدند.

پیشتر نیز عفو بین الملل با اشاره به قریب الوقوع بودن اجرای این حکم، خواستار توقف آن شد و نوشت: مقامات ایران با محکوم کردن افراد زیر ۱۸ سال به اعدام، قوانین بین‌المللی را نقض می‌کنند.

اواخر تیرماه سال جاری وکیل اولیای دم این پرونده، از ارجاع پرونده آرمان عبدالعالی، جهت اجرای حکم اعدام به واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران خبر داده بود .

پیشتر حکم اعدام آرمان عبدالعالی، کودک_مجرم که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، برای بار دوم در دیوان عالی کشور تائید شد.

. آرمان در جلسه دادگاه منکر قتل غزاله شده و گفته بود: «من آن زمانی بچه بودم. اشتباهات زیادی کردم، اما قتلی مرتکب نشده ام » .آقای عبدالعالی، پیشتر به دنبال صدور قرار قبولی دادرسی در تاریخ ۲۲ شهریور سال ۹۹، در شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و مجددا به اعدام محکوم شد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن یک روحانی بلوچ با تیراندازی افراد مسلح در مهرستان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱، امام جمعه روستای کوران و مدرس …