دوشنبه , ژانویه 30 2023
خبر فوری

اعتراض مولوی عبدالحمید اسمائیل زهی نسبت به افزایش صدور و اجرای احکام اعدام شهروندان در ایران

به گزارش حال وش مولوی عبدالحمید اسمائیل زهی امام جمعه زاهدان در توئیتی نسبت به صدور و افزایش احکام اعدام در کشور واکنش نشان داد .

در توئیت امام جمعه زاهدان ضمن انتقاد از افزایش احکام اعدام شهروندان ایران آمده :

اخیرأ اجرای احکام اعدام در سطح کشور افزایش یافته است . از آنجایی که صدور چنین احکامی به این گستردگی در عصر پیامبر اکرم (ص) ، خلفای راشیدین و ائمه اهل بیت سابقه نداشته است ؛ دلسوزانه درخواست دارد مسئولان قضایی در صدور و اجرای چنین حکم های سنگینی تجدید نظر کنند .

لازم به ذکر است : طی ماه های اخیر صدور و اجرای احکام اعدام شهروندان در کشور و بالاخص بلوچستان افزایش یافته است به گونه ای که از ابتدای سال جاری تاکنون طبق اطلاعات بدست آمده فقط ۴۶ شهروند بلوچ در زندان های جمهوری اسلامی اعدام شده اند و با احتساب دیگر شهروندان اعدام شده در سطح کشور آمار بیش از این و نگران کننده می باشد .

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بازداشت یک شهروند بلوچ توسط نیروهای لباسی شخصی در زاهدان  به گزارش حال وش/ یک شهروند بلوچ روز ۴ بهمن ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس شخصی در زاهدان پس از ضرب و‌شتم شدید،بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. هویت این شهروند بلوچ «فاروق هاشمزهی» ۲۷ ساله فرزند بنیاد اهل زاهدان احراز شده است. به گفته منابع حال وش:«فاروق روز سه شنبه ۴ بهمن در خیابان خیام توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شده است که تاکنون باوجود پیکیریهای خانواده از وضعیت وی اطلاعی نیست». بنا به گفته شهروندان زاهدانی، طی روزهای اخیر تعداد زیادی از جوانان بلوچ در مناطق مختلف شهر زاهدان توسط نیروهای نظامی ولباس شخصی با خشونت تمام بازداشت شده اند که تا لحظه تنظیم گزارش هیچ اطلاعی از وضعیت شان در دسرس نیست. قابل ذکر است بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و برخلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.