یکشنبه , اکتبر 2 2022
خبر فوری

درباره ما!

گروه رسانه ای حال وش یک مجموعه خبری است که در حوزه مسائل استان سیستان و بلوچستان، و ایران فعالیت میکند، تمرکز این رسانه در بخش ایران بیشتر معطوف بر مسائل “اهل سنت و اقلیت های قومی-ملی” خواهد بود. و از آنجایی که برخی از دبیران ما شخصا برخوردهای تلخ ضد انسانی را تجربه کرده اند تلاش کرده ایم در فعالیتهای خود به مسائل حقوق بشر توجه ویژه ای داشته باشیم.

نخستین دلیلی که میتوان برای آغاز فعالیت حال وش عنوان کرد علاقه به فعالیت خبری دبیران آن است که بدنبال زمینه ای برای کار رسانه ای مستقل بوده اند. و در کنار آن احساس نیاز به فعالیت رسانه ای حرفه ای در حوزه بلوچستان و اهل سنت نکته مهم دیگری است که باعث اجرایی شدن این انگیزه فعالیتی شده است.
دومین دلیلی که انگیزه اصلی موسسین حال وش است نبود فعالیت غیر جانبدارانه در حوزه های کاری انتخاب شده ماست. متاسفانه اکثر گروه های رسانه ای در حوزه بلوچستان و اقلیتهای قومی-ملی و مذهبی را میتوان در دو گروه موافق و مخالف حاکمیت دسته بندی کرد. که به دلیل همین دسته بندی، تشخیص حقیقت از میان انبوه خبرهایی که در این حوزه ها منتشر میشود بسیار دشوار است. موضوعی که باعث شده است در فعالیتهای رسانه ای “بی طرفی” به عنوان اساسی ترین اصل خبرنگاری نادیده گرفته شود.

آگاه هستیم که دست یافتن به هدف ایده آل مان که همانا تحقق یک گروه خبری حرفه ای و معتبر هست کار بسیار دشواری است اما ما متعهد هستیم که تمام تلاشمان را برای رسیدن به این چشم انداز بکار بگیریم.

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

اجرای حکم اعدام دو زندانی بلوچ و افغان در زندان دستگرد اصفهان

اختصاصی/ حکم اعدام دو زندانی بلوچ و تبعه افغانستان از بابت اتهام‌ مواد مخدر در …