شنبه , می 21 2022

غرق شدن ۳ نفر از جمله دو کودک به همراه معلم شان در یک هوتگ در شهرستان دشتیاری

غرق شدن ۳ نفر از جمله دو کودک خردسال به همراه معلمشان در هوتکی در شهرستان دشتیاری

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۲۴ اردیبهشت ماه، سه نفر از جمله دو کودک خردسال به همراه معلم شان در روستای سلور بازار منطقه دشتیاری در یک هوتگ غرق شده و جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، هویت غرق شده گان این حادثه‌ « یاسمین هوت» فرزند بهرام، ۳۰ ساله، شغل معلم و دو کودک دیگر«مریم هوت» ۹ ساله فرزند عبدالباسط پایه سوم و « رقیه هوت» ۷ ساله فرزند امجد پایه اول عنوان شده است.

گفته شده، کودکان مریم و رقیه برای بازی کردن به سمت هوتگی که نزدیک به محل مدرسه شان بوده است رفته اند و هنگام بازی کردن در آب هوتگ سقوط می کنند و غرق شدند. یاسمین که از معلمان مدرسه روستای سلور بازار بوده وقتی متوجه غرق شدن این دو کودک می شود جهت نجات جان آنان وارد هوتگ شده و خودش نیز غرق می شود.

لازم به ذکر است، هوتگ (گودال حفر شده برای ذخیره آب) منبعی برای تامین آب آشامیدنی و مصرفی روستائیان و احشام در بخش های دشتیاری، پلان و مرکزی شهرستان چابهار محسوب می شود اما متاسفانه پس از بارندگی ماههای اخیر و آبگیری آنها به استخری برای مرگ کودکان و احشام تبدیل شده است که هر از گاهی شهروندان و بویژه کو‌دکان جانشان را ار دست می دهند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

گزارشی از مشکلات شهروندان در بخش کیشکور شهرستان سرباز بخاطر معضل قطعی برق

اختصاصی/ قطعی مکرر برق در بخش کیشکور در سیستان و بلوچستان زندگی شهروندان را با …