شنبه , می 21 2022

اجرای حکم اعدام 3 زندانی در زندان مرکزی زاهدان

اختصاصی/
3 زندانی از 9زندانی منتقل شده به قرنطینه زندان مرکزی زاهدان سحرگاه امروز حکم اعدامشان به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ سحرگاه امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام 3 زندانی از 9 زندانی منتقل شده در چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت، به قرانطینه جهت اجرای حکم اعدام سحرگاه امروز به اجرا در آمد.

بر اساس این گزارش 3 زندانی محکوم به قصاص به اتهام قتل با عدم رضایت اولیای دم سحرگاه امروز اجری حکم شدند.

زندانیان اسماعیل جهان تیغ و منصور براهویی به همراه یک زندانی دیگر که هویتش تا لحظه تنظیم خبر مشخص نشد است سحرگاه امروز  حکم اعدامشان به اجرا در آمد.

زندانی اسماعیل جهان تیغ ۲۵ ساله،فرزند غلام رضا، مجرد، ساکن زاهدان حدودا ۵ سال پیش به اتهام قتل در شهرستان اردکان بازداشت شده و به زاهدان منتقل شده است و پیشتر از دادگاه زاهدان به اعدام محکوم شده بود و همراه با یک زندانی دیگر که هویتش تا این لحظه مشخص نیست حکم اعدامشان به اجرا در آمد.

منصور براهویی ۳۲ ساله فرزند حسن مجرد ساکن روستای ده ناصر واقع در شهرستان زهک در سال ۱۳۹۹ به اتهام قتل در آزادشهر بازداشت شده و به زهدان منتقل بود.

گفتنی است روز چهارشنبه‌ ۹ زندانی به قرنطینه جهت اجرای حکم اعدام انتقال داده شده بوداند، که شش زندانی از این ۹ زندانی احراز هویت شده که اسامی آنها به شرح زیر است:
«سخی ریگی۳۰ ساله، فرامرز شه بخش ۲۰ ساله فرزند خداداد، بلال آذرنوش، اسماعیل، منصور براهویی، و اسماعیل جهان تیغ فرزند غلام رضا، می باشند.

بر پایه همین گزارش روز پنج شنبه «سخی ریگی، فرامرز شه بخش، بلال آذرنوش و اسماعیل، که جملگی متهم به قتل بودند، با جلب رضایت از اولیای دم و تا جلب رضایت کامل از قرنطینه به داخل بند منتقل شده بودند.

پنج زندانی در قرنطینه در نوبت اجرای حکم اعدام قرار داشتند که با دریافت گزارشی جدید مبنی بر اینکه ۲ زندانی دیگر که احراز هویت نشده بودند و ظاهرا متهم به قتل بوده اند با جلب رضایت اولیه اولیای دم از قرنطینه خارج شده به بند قبلی خود باز گردانده شده اند.

سخی ریگی ۳۰ ساله مجرد اهل زاهدان ساکن گلستان در سال ۹۸ به اتهام قتل در زاهدان بازداشت شده و صبح روز پنج شنبه با واریز قسمتی از مبلغ تعیین شده از طرف اولیای دم،از قرنطینه خارج شده و به بند داخل زندان مرکزی انتقال داده شده است و قرار بر این شده که مبلغ باقی مانده تعیین شده را ظرف ۳ ماه به حساب اولیای دم واریز کنند.

فرامرز شه بخش ۲۰ ساله فرزند خداداد مجرد ساکن روستای شورو شهرستان زاهدان حدود ۴ سال پیش به اتهام قتل بازداشت شده است و روز چهارشنبه با یک ماه فرصت برای واریز مبلغ تعیین شده از طرف اولیای صبحروز گذشته به بند داخل زندان منتقل شد.

گفته شده بلال و اسماعیل و دو زندانی دیگر که احراز هویت نشده اند با تعیین وقت برای جلب رضایت اولیای دم از قرنطینه خارج شده و به بند داخل منتقل شده اند.

درباره haalvsh

پیشنهاد ما به شما

افزایش شمار بازداشت‌ شدگان اعتراضات در ملکشاهی استان ایلام

شمار شهروندانی که توسط نیروهای امنیتی در مکشاهی ایلام دستگیر شده‌اند، افزایش یافته است. به …