شنبه , می 21 2022

احراز هویت یکی دیگر از منتقل شدگان به قرنطینه جهت اجرای حکم اعدام در زندان مرکزی زاهدان

اختصاصی/

یک زندانی دیگر از منتقل شده گان به قرنطینه زندان مرکزی زاهدان جهت اجرای حکم اعدام احراز هویت شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ زندانی «اسماعیل جهان تیغ »۲۵ ساله، روز چهارشنبه که همراه با ۸ زندانی دیگر به قرنطینه زندان مرکزی زاهدان جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند احراز هویت شد.

بر اساس این گزارش، اسماعیل جهان تیغ ۲۵ ساله،فرزند غلام رضا، مجرد، ساکن زاهدان حدودا ۵ سال پیش به اتهام قتل در زاهدان بازداشت شده که پیشتر از دادگاه زاهدان به اعدام محکوم شده است، و روز چهارشنبه از بند یک (بند جوانان) به قرنطینه همراه با هشت زندانی دیگر به قرنطینه جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده است.

لازم به ذکر است روز چهارشنبه‌ ۹ زندانی به قرنطینه جهت اجرای حکم اعدام انتقال داده شده اند که شش زندانی از این ۹ زندانی احراز هویت شده که اسامی آنها به شرح زیر است:

«سخی ریگی۳۰ ساله، فرامرز شه بخش ۲۰ ساله فرزند خداداد، بلال آذرنوش، اسماعیل، منصور براهویی، و اسماعیل جهان تیغ فرزند غلام رضا، می باشند.

بر پایه همین گزارش روز پنج شنبه «سخی ریگی، فرامرز شه بخش، بلال آذرنوش و اسماعیل، که جملگی متهم به قتل بودند، با جلب رضایت از اولیای دم و تا جلب رضایت کامل از قرنطینه به داخل بند منتقل شده بودند.

پنج زندانی در قرنطینه در نوبت اجرای حکم اعدام قرار داشتند که با دریافت گزارشی جدید مبنی بر اینکه ۲ زندانی دیگر که احراز هویت نشده بودند و ظاهرا متهم به قتل بوده اند با جلو رضایت اولیه اولیای دم از قرنطینه خارج شده به بند ها قبل باز گردانده شده اند.

طبق این گزارش منصور براهویی و اسماعیل جهان تیغ به همراه یک زندانی دیگر که تا این لحظه از هویت و مشخصاتش اطلاعاتی در دست نیست در قرنطینه در نوبت اجرای حکم اعدام می باشند و صبح امروز با خانواده های خود آخرین ملاقات را انجام داده اند.

لازم به ذکر است، در حال حاضر از این ۹ نفر زندانی فقط یک نفر که هم اکنون در قرنطینه در انتظار اجرای حکم قرار دارد هویت وی مشخص نشده است.

سخی ریگی ۳۰ ساله مجرد اهل زاهدان ساکن گلستان در سال ۹۸ به اتهام قتل در زاهدان بازداشت شده و صبح روز پنج شنبه با واریز قسمتی از مبلغ تعیین شده از طرف اولیای دم،از قرنطینه خارج شده و به بند داخل زندان مرکزی انتقال داده شده است و قرار بر این شده که مبلغ باقی مانده تعیین شده را ظرف ۳ ماه به حساب اولیای دم واریز کنند.

فرامرز شه بخش ۲۰ ساله فرزند خداداد مجرد ساکن روستای شورو شهرستان زاهدان حدود ۴ سال پیش به اتهام قتل بازداشت شده است و روز چهارشنبه با یک ماه فرصت برای واریز مبلغ تعیین شده از طرف اولیای صبحروز گذشته به بند داخل زندان منتقل شد.

گفته شده بلال و اسماعیل و دو زندانی دیگر که احراز هویت نشده اند با تعیین وقت برای جلب رضایت اولیای دم از قرنطینه خارج شده و به بند داخل منتقل شده اند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

گزارشی از مشکلات شهروندان در بخش کیشکور شهرستان سرباز بخاطر معضل قطعی برق

اختصاصی/ قطعی مکرر برق در بخش کیشکور در سیستان و بلوچستان زندگی شهروندان را با …