جمعه , می 27 2022

تخریب منازل مسکونی شهروندان در منطقه کامبوزیا محله شیرآباد زاهدان

چند منزل مسکونی در شیرآباد شهرستان زاهدان توسط نیروهای شهرداری و نظامی تخریب شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ صبح امروز پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱، رأس ساعت ۷:۳۰، با یورش نیروهای شهرداری و نظارت و همراهی نیروهای امنیتی و نظامی به منطقه کامبوزیا در محله شیرآباد، انتهای خیابان مجدیه باقری در شهرستان زاهدان اقدام به تخریب چندین باب منزل مسکونی شهروندان کردند.

بر اساس این گزارش نیروهای شهرداری و به همراه نیروهای نظامی و امنیتی با یورش به حاشیه شهرستان زاهدان در منطقه کامبوزیا انتهای محله شیرآباد در خیابان مجدیه این شهرستان، چندین منزل مسکونی شهروندان که در پرداخت مجوز ساخت ساز ناتوان بودند و هزینه های مجوز های بنیاد مسکن و شهرداری را نتوانستند واریز کنند تخریب کردند.

گفته شده بنیاد مسکن برای هر واحد ساختمان مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان برای صدور مجوز تعیین کرده است و صاحبان این منازل را برای ساکن شدن در خانه هایشان مشروط کرده به واریز نمودن این مبلغ به حساب بنیاد مسکن.

یک منبع در تماس با خبرنگار خبرگزاری حال وش در توضیح درخواست هزینه ها از سوی بنیاد مسکن برای صدور مجوز گفت: برای صدور مجوز بنیاد مسکن مبلغ درخواست خودش را دارد و شهرداری مبلغ درخواستی خودش را برای صادر کردن مجوز ها دارد و مردم این منطقه به دلیل عدم توانایی مالی در پرداخت این مبالغ با تخریب خانه هایشان مواجه می شوند.

این منبع در ادامه افزود : حتی بعضا مامورین شهرداری با حضور در محل درخواست پول رشوه برای صدور مجوز لازم می کنند و بخاطر فقر مردم و عدم توانایی پرداخت دستور تخریب صادر می کنند.

از هویت صاحبان منازل تخریب شده تا لحظه تنظیم خبر اطلاعاتی در دسترس نیست، به محض دریافت گزارش و محرز شدن هویت این افراد این خبر به روز رسانی خواهد شد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

آتش سوزی در کارخانه صدف فوم زاهدان

آتش سوزی در کارخانه صدف فوم زاهدان باعث خسارات شدید شد. به گزارش خبرگزاری حال …