جمعه , می 20 2022

توصیه‌های مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی به رانندگان و مهمانان نوروزی استان برای رعایت کردن قوانین راهنمایی و رانندگی

به گزارش خبرگزاری حال وش/ با افزایش حوادث رانندگی در جاده های فرسوده و غیر استاندارد استان سیستان و بلوچستان، مولانا عبدالحمید امام جمعه زاهدان در کلیپی از تمام مردم استان و رانندگان و مهمانان نوروزی استان خواست: به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند، و با احتیاط کامل رانندگی کنند.

مولانا عبدالحمید با اشاره به راننده های سوخت بر و مسافرکش گفتند: پلیس و نیروهای انتظامی کسی را تعقیب و به او شلیک نمی کنند، و از آنها خواست با سرعت مطمئن تردد کنند.

لازم به ذکر است با اشاره مولانا عبدالحمید به موضوع تعقیب وگریز و شلیک نکردن نیروهای نظامی به خودرو های سوخت بر و مسافر کش گمانه زنی می شود گفتگوهای در این باره بین مولانا عبدالحمید با مقامات ارشد نیروهای نظامی انجام شده است، و چنین نتیجه گرفته باشند.

حایز اهمیت است گفته شود بیشترین حوادث جاده ای استان بدلیل فرسودگی و غیر استاندارد بود جاده های مواصلاتی استان می باشد، و همچنین تعقیب و گریز نیروهای نظامی و شلیک به سمتشان علاوه بر فرسودگی و غیر استاندارد بودن جاده ای باعث وقوع حوادث و مرگ و میر زیادی می شود.

باید گفت در آخرین حادثه ای که طی تعقیب و گریز نیروهای نظامی با یک خودرو پژو حامل اتباع خارجی در روز جمعه ۲۷ اسفند داشتند به وقوع پیوست، منجر به کشته شدن ۱۹ نفر از سرنشینان پژو و خودروی لیفان که خودرو پژو با آن برخورد کرده بود شد.

از جمله این کشته شده ها کودکی ۱۱ ساله به همراه مادرش نیز در این حادثه جان خود را از دست دادند.

در پخش پایانی مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی از مردم استان خواست با مهمانان نوروزی استان با محبت و مهربانی برخورد کنند و رسم مهمان نوازی و اکرام اسلامی و فرهنگی را بجا بیاورند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

زمین لرزه ۴/۳ ریشتر ظهر امروز سراوان

امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۴/۳ ریشتر حوالی سراوان را لرزاند. به گزارش خبرگزاری …