چهارشنبه , می 18 2022

مرگ یک کودک ۸ ساله بر اثر زیرگرفتن توسط خودرو پدرش در سرباز و نبود خدمات پزشکی در این شهرستان

یک کودک ۸ ساله توسط خودرو پدر خود در شهرستان سرباز زیر گرفته شده و بدلیل نبود کادر پزشکی مجرب در بیمارستان و دریافت خدمات پزشکی در این شهرستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ از سرباز، صبح دیروز یک دختر ۸ ساله توسط خودرو تویوتا پدرش در سرباز زیر گرفته شده که به خاطر نبود کادر پزشکی متخصص بیمارستان در این شهرستان ، به بیمارستان ایرانشهر اعزام شد و در مسیر انتقال به بیمارستان ایرانشهر جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش هویت این کودک “مریم ملک رئیسی” ۸ ساله فرزند “وحید ملک رئیسی” اهل روستای “دز” واقع در پنج کیلومتری مرکز (کلات) سرباز عنوان شده است.

یک منبع از نزدیکان این کودک در تماس با خبرنگار خبرگزاری حال وش در شرح ماجرا گفت: صبح دیروز مریم در کنار خودرو پارک شده پدرش در حال بازی بوده که خودرو تویوتا بدلیل نداشتن ترمز دستی به حرکت در آمده و این کودک را زیر گرفته و بشدت مجروح کرد.

ر ادامه این منبع افزود: پدر مریم یکی از سوختبر های منطقه است و مثل تمام سوختبر ها منطقه از خودرو های سوختبری فاقد حداقل امکانات هستن استفاده می کنند.

این منبع در مورد مرگ مریم در مسیر بیمارستان نیز گفت: مریم بشدت مجروح شده بود که در همان دقایق نخست توسط همان خودرو تویوتا پدرش به درمانگاه مرکز سرباز “کلات” که در پنج کیلومتری روستای در واقع هست توسط پدرش منتقل شد بود.

این منبع در ادامه گفت: با توجه به شدت مجروحیت مریم و نبود کادر درمانی و پزشکی در درمانگاه مرکز سرباز مریم با آمبولانس به بیمارستان شهرستان ایرانشهر اعزام شد.

و متاسفانه در مسیر حرکت و اعزام و انتقالش به بیمارستان ایرانشهر ، مریم قبل از دریافت خدمات پزشکی، درمانی و رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.

شایان ذکر است ، نبود کادر پزشکی مجرب و متخصص در بیمارستان تازه تاسیس شهرستان سرباز بعضا باعث بالا رفتن آمار تلفات و حوادث جاده ای شهروندان در آن نقطه شده است به طوری که مردم برای دسترسی به حداقل های پزشکی و اورژانسی باید مسافتهای‌طولانی حدود ۱۰۰ کیلومتری را طی کنند تا بیماران و مصدومان را به بیمارستانهای ایرانشهر و یا چابهار منتقل کنند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

تصادف یک دستگاه خودرو پژو با موتور سیکلت در محور اسپکه یک مصدوم برجا گذاشت

بر اثر تصادف یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ با موتور سیکلت در محور اسپکه …