دوشنبه , می 16 2022

چالش بیماری ایدز و مشکلات اجتماعی و تهدید جامعه ایران

به گزارش خبرگزاری حال وش / مینو محرز، رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران طی گفتگویی با رویداد ۲۴، از ابتلای شش درصد کارگران جنسی تهران به ایدز خبر داد. وی با بیان اینکه در حال حاضر عامل اصلی انتقال ایدز در جامعه از طریق تماس جنسی است گفت: «عدم آزادی جامعه در تماس جنسی مطمئن و برقراری تماس‌های جنسی نامطمئن به عامل اصلی انتقال ایدز تبدیل شده است .»

بر پایه گزارش سایت اقتصاد ۲۴، تنها در یک سایت با پوشش ازدواج موقت، اطلاعات مربوط به حدود ۸ هزار زن منتشر شده ، به طوری که می‌توان جمعیت کارگران جنسی در سراسر ایران را ده‌ها و حتی صدها هزار نفر تخمین زد.

همچنین به گزارش سازمان بهزیستی ایران بیش از ۵۰ درصد کارگران جنسی، زنان متاهل هستند، و از طرفی در ایران تن‌فروشی جرم به شمار می‌آید و برای مرتکبان آن اگر متاهل باشند ممکن است مجازات مرگ را در پی داشته باشد.

به باور کارشناسان اجتماعی ، عدم برخورد و کنترل صحیح بر پدیده‌های اجتماعی از طرف سیاستگذاران، به خصوص موجب نقض حقوق انسانی شهروندان کم‌برخوردار مانند زنان و کودکان شده است. ضمن اینکه علاوه بر سلامت فیزیکی سلامت روانی جامعه را نیز با خطر جدی مواجه کرده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

وضعیت نامناسب خیابانهای محله پشت خط در حاشیه شهرستان میرجاوه

اختصاصی/ خیابانهای محله پشت خط شهرستان میرجاوه فاقد آسفالت و در وضعیت نامناسبی قرار دارند. …