شنبه , می 21 2022

فریاد دادخواهی یک جوان مطالبه گر پیرامون شلیکهای بی ضابطه ماموران نظامی

یک جوان مطالبه گر بلوچ به نام صمد ریگی اهل شهرستان خاش با انتشار یک پیام صوتی نسبت به شلیک ماموران انتظامی که در محور خاش-زاهدان موجب زخمی شدن اعضای یک خانواده سه نفره شد اعتراض کرده است و از مسئولین قضائی و دولتی خواستار جلوگیری از شلیکهای مرگبار ماموران انتظامی علیه شهروندان عادی شده است.

خبرگزاری حال وش _ حدود سه روز پیش ماموران مبارزه با مواد مخدر بدون هشدار قبلی به سمت یک خودرو در حال عبور شلیک کردند که در نتیجه آن سه تن از سرنشینان این خودرو که یک خانم بین آنها وجود داشت بشدت زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش _آقای صمد ریگی اهل شهرستان خاش در این پیام صوتی خود به شلیکهای مرگبار ماموران انتظامی که جان شهروندان بیگناه را میگرد اعتراض کرده است. آقای ریگی در بخشی از سخنان خود خطاب به مسئولین حکومتی میگوید: “چطور یک جوان سیاه پوست در آمریکا کشته میشود ما اینجا اشک می‌ریزیم ولی برای هموطن خودمان واکنشی نشان نمی دهیم؟”

به گفته آقای صمد ریگی “دقیقا یک ماه پیش در محور خاش سراوان نزدیک پمپ بنزین میلاد یک خانواده را کشتند ما از مسئولین تقاضای شفاف سازی کردیم اما کسی جواب نداد و چون مقتول از بچه های اطلاعات استان بود قضیه را جمع کردن.”

این شهروند بلوچ میگوید: “مردم دزد می بینند احساس ناامنی میکنند پلیس میبینند بازهم احساس ناامنی میکنند. این مردم درد و رنج شان را به چه کسی بگویند؟”

بگفته این جوان مطالبه گر “مردم میگویند ما میترسیم از خانه بیرون بیاییم دزدها هم ما را میزنند و پلیس ها هم میزنند.”

این شهروند خطاب به مردم میگوید این موضوع (کشته شدن شهروندان عادی توسط ماموران نظامی) به اینجا ختم نمیشود. “باید از مراجع قضایی و دولتی بخواهیم پاسخگو باشند.”

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

گزارشی از مشکلات شهروندان در بخش کیشکور شهرستان سرباز بخاطر معضل قطعی برق

اختصاصی/ قطعی مکرر برق در بخش کیشکور در سیستان و بلوچستان زندگی شهروندان را با …