جمعه , می 20 2022

جزئیاتی در خصوص افراد منتقل شده از زندان رجایی شهر کرج به زندان زاهدان

تکمیلی/

به گزارش خبر گزاری حال وش/ از زندان زاهدان، طی روزهای اخیر چهار زندانی بلوچ از اندرزگاه ۴ سالن ۱۱ زندان رجائی شهر کرج به زندان نرکزی زاهدان منتقل شده بودند که مشخصات و جزئیاتشان به خبرگزاری حال وش رسیده که به شرح زیر است.

۱- ادریس جمشیدزهی، ۴۳ ساله اهل شهرستان ایرانشهر،
۲- (مولوی) محمد صالح شهدادزهی ۳۳ ساله اهل شهرستان سرباز
۳- محمود ستوان ۳۳ ساله اهل شهرستان ایرانشهر
۴- عبدالعزیز ستوان ۴۰ ساله اهل شهرستان ایرانشهر

این ۴ زندانی در خرداد ۱۳۹۶ در طی چند روز فاصله زمانی از همدیگر در چابهار توسط اداره اطلاعات این شهرستان به اتهام “اقدام علیه امنیت کشور” و “محاربه” و قتل یک مامور بسیجی به نام “سجادی” بازداشت شده، و به بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان منتقل شده اند.

گفته شده بهمن ماه سال ۱۳۹۶ پس از هفت ماه تحمل فشار و شکنجه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات زاهدان به بند ۳ زندان مرکزی زاهدان منتقل شده بودند.

بر اساس این گزارش چهار زندانی فوق اواخر سال ۹۷ از زندان بند ۳ زاهدان به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده و در اندرزگاه ۴ سالن ۱۱ نگهداری می شدند.

طبق این گزارش این زندانیان بعد از گذشت نزدیک به پنج سال از تبعیدشان به زندان کرج دیماه سال جاری برای برگزاری دادگاه به زندان زاهدان منتقل شده اند.

قابل ذکر است که همراه این چهار زندانی دو نفر دیگر به نام های “فاروق زردکوهی” ۳۴ساله و “هاشم زرد کوهی” ۳۵ ساله بازداشت شده بودن که در سال ۹۷ باگذاشتن وثیقه یک ونیم میلیارد آزاد شده اند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

گزارش عفو بین الملل درباره وضعیت احمدرضا جلالی زندانی دو تابعیتی

عفو بین الملل با انتشار گزارشی تحلیلی اعلام کرد احمدرضا جلالی زندانی دو تابعیتی سوئدی_ایرانی …