چهارشنبه , می 18 2022

فراخواندن اکثر علمای اهل سنت گالیکش به دادگاه روحانیت

خبر گزاری حال وش _ در هفته گذشته اکثر علماى اهل سنت مدارس دینی گالیکش به دادگاه ويژه روحانيت و دفتر رهبرى برده شدند .

به گزارش خبرگزاری حال وش ،هفته گذشته بیشتر علمای مدارس اهل سنت گالیکش به دادگاه ویژه روحانیت احضار و برده شدند تا از حمایت شان از مولوی گرگیج جلوگیری نمایند .

بر پایه این گزارش نیروهای نظامی و امنیتی چهارمین جمعه است که به نمازگزاران اجازه برپایی نماز جمعه را نداده اند و مردم به صورت فرادا نماز خوانده اند پیش از این نهاد دفتر رهبری مولوی مشعوف را به عنوان امام جمعه گالیکش منصوب کرده بود که وی این مسئولیت را نپذیرفته است و نظام همچنان تلاش می کند تا فرد دیگری را انتخاب نماید .

گفته می شود نهادهای امنیتی بعد از حمایت گسترده مردم از مولوی کرگیج صدها نفر را شناسایی نموده و از طریق تلفن تهدید کرده اند که حق شرکت و نماز در مسجد گالیکش نزدیک منزل مولوی گرگیج را ندارید ضمنأ گفته شده در اطراف منزل وی دوربین و دستگاه های شنود نصب کرده اند تا رفت و آمد مردم را کنترل نمایند .

شایان ذکر است مولوی گرگیج در برنامه لایو دو روز قبل خود ضمن تشکر از حمایت مردم از آنان خواست تا آرامش خود را حفظ کنند اما با این وجود و قطعی اینترنت منطقه، هزاران نفر از مردم علیرغم تهدید دستگاه های امنیتی در نماز جمعه شرکت نموده و ایشان را تا منزل همراهی نمودند.

مردم نیز خواستار برگشت مولوی گرگیج هستند و گفته اند تا محقق شدن مطالبه خود به اعتراض ادامه می دهند نیروهای امنیتی ویژه ، هم به خاطر اینکه احساسات مردم تحریک نشود از حضور پر رنگ خود در منطقه پرهیز کرده اند طبق آخرین گزارشات رسیده قرار است سه شنبه هیئتی از تهران برای حل و فصل این بحران به گالیکش اعزام شوند .

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

احضار یک روحانی اهل سنت به اداره اطلاعات

یک روحانی اهل سنت به اداره اطلاعات شهرستان هامون در سیستان و بلوچستان احضار شد. …