جمعه , می 27 2022

زلزله هرمزگان با ۹۹ مصدوم و دو کشته

خبرهای مربوط به زلزله هرمزگان ، افزایش مصدومان به حدود صد نفر ، و ثبت ۵۰ پس لرزه تا لحظه تنظیم خبر

وقوع دو زلزله ۶.۴ و۶.۳ ریشتری در استان هرمزگان که (۲۳) آبان رخ داد ، بخش هایی از بندر عباس را دچار خسارت کرد و شمار مصدومان این زمین لرزه ها تاکنون به ۹۹ نفر رسیده است .

به گزارش حال وش به نقل از رسانه های وابسته به جمهوری اسلامی ، ساعت ۱۵:۳۶ یکشنبه ۲۳ آبان زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۴ ریشتر ، در عمق ۱۸ کیلومتری منطقه لافت در استان هرمزگان را لرزاند و چند ثانیه پس از آن نیز زلزله ای دیگر به بزرگی ۶.۳ ریشتر همین منطقه را در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزاند .

مرکز زلزله نگاری دانشگاه تهران از وقوع ۷ زلزله دیگر در فاصله ساعت یک بامداد تا ۴:۴۰ دقیقه بامداد امروز در هرمزگان خبر داد .

بزرگی این زلزله ها بین ۲/۹ تا ۳/۵ ریشتر ثبت شده است

تا این لحظه تنظیم خبر ۵۰ پس لرزه ثبت شده است .

به گفته مهران حسین زاده ، مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان برخی از منازل ۳۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده اند، وی در ادامه افزود در این زلزله ۹۹ نفر مصدوم شده اند که ۱۰ نفر بستری شده اند و بقیه به صورت سرپایی مداوا شده اند .

گفتنی است در اعلام آمار کشته شده گان این حادثه تناقص وجود دارد به طوری که مسئولان استان هرمزگان امار مختلفی از کشته شدگان را اعلام کرده اند .

بنا به گزارش های منتشر شده ،تاکنون آمار دقیقی از میزان خسارات به واحد های مسکونی و ساختمان های استان هرمزگان مشخص نشده اما رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفته بر اثر زلزله حدود ۳۰۰۰ واحد مسکونی در این استان بین ۲۰ تا ۸۰ درصد آسیب دیدند .

گزارش های محلی از منطقه زلزله زده حاکیست ، مردم با کمبود های اقلام اساسی مواجه اند و امداد رسانی کند انجام می شود .

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته و زخمی شدن دو شهروند در منطق مرزی کوهک توسط نیروهای نظامی در شهرستان سراوان

دو شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در منطقه مرزی کوهک سراوان در سیستان و …